נכנס יין –יצא סוד!

כולנו אוהבים ללגום כוסית של יין בזמן הארוחה, לפניה או אחריה. כולנו אוהבים ליהנות מאנינות הטעם של יין משובח, שכידוע, רק הולך ומשתבח עם הזמן, וכולנו אוהבים להרים כוס לחיי השנה החדשה או לכל מטרה אחרת, עם כוסית יין משובח ואיכותי. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר שיטות נפוצות לסיווג יינות מסוגים שונים.

סיווג יין

יין מסווג על פי שנת הבציר בה בוצעה פעולת בצירת הענבים למטרות ייצור היין. להלן סיווגים שונים של סוגי יין המורגשים כבר בלגימה הראשונה:

יין יבש- יין המצוי בו כ- 4 גרם סוכר לכל ליטר יין
יין חצי יבש- יין המצוי בו בין כ-4  ל-15 גרם לכל ליטר יין
יין מתוק- יין המצוי בו למעלה מ-50 גרם סוכר לליטר
יין חצי מתוק- יין המצוי בו בין 15 ל-50 גרם סוכר לליטר
יין מבעבע- יין שתהליך התסיסה בו חוזר על עצמו גם בתוך הבקבוק.
יין צעיר- יין המיוצר מצביר הענבים האחרון בשנה החולפת.
יין סמוק- יין אדום שקוף ובהיר הנקרא על זהות הצבע שלו.
יין קרח – יין המיוצר באמצעות ענבים קפואים.

יין לכל מטרה!

מחקרים רפואיים רבים מוצאים קשר ישיר בין לגימת כוס יין אחת ליום, לבין צמצום מחלות לב וכולסטרול, דבר המוביל לכך שרבים מאיתנו, נהנים ממנת יין על בסיס יומי מטעמי בריאות (וכמובן מטעמי אנינות טעם). כמו כן, אנשים רבים נוהגים לשמור ולשמר את היינות שלהם בתוך מרתפים או בחדרים סגורים, ובכך להשביח את איכות היין (האדום בלבד).
כתוצאה מכך, במהלך פינוי חפצים ישנים משטח דירות רבות ברחבי הארץ, עולה למתגלה לעיתים "אוצר חבוי" הכולל ארגז יינות, אותו הקפיד לשמור בקנאות בעל הדירה לאורך השנים. וכמו הליך פינוי חפצים ישנים, גם בענף היין, ככל שזה מיושן יותר, זה איכותי יותר.
זה הזמן ללגום מכל עולמות המסתורין הממתינים גם לכם בבקבוק היין הבא שאתם פותחים. זה הזמן ליהנות מכל תענוגות החיים המשלבות ביניהם כוסית יין איכותי ומשובח!
 
 
 
 

Go Back  Print  Send Page