יין רימונים- תרופה למחלות

דף הבית >> מידע מקצועי >> יין רימונים- תרופה למחלות
יין רימונים במקורו מגיע מפרס הקדומה ומארמניה העתיקה. היין, עשוי מפרי עץ הרימון הינו בעל יכולות מרפאות והשפעות חיוביות על בריאות האדם. יין רימונים אינו רק יין עשיר בטעם ומתיקות אלא הוא גם יין המסייע בעיכול האוכל, בזרימת הדם בגוף ובסגולות שונות ונוספות שיש לו. כיום ניתן להנות מיין רימונים כמעט בכל מסעדה- במידה ואתם יוצאים לארוחת ערב או צהריים ואפילו בבית, כיוון שניתן לרכוש יין רימונים בכל סופרמארקט או חנות. ניתן להנות מיין רימונים לאחר פעילות ספורטיבית, פינוי דירה, יום עבודה עמוס ועוד. בנוסף לכך, ישנם מתכונים רבים המלמדים את הקהל הרחב לייצר יין רימונים איכותי באופן עצמאי. לפניכם מספר דברים על יין רימונים.
 

יין רימונים מעכב סרטן

 
על פי מחקר שנעשה בארה"ב התגלה כי פרי הרימון מצליח לעכב את גדילתם של תאי סרטן הערמונית. במהלך המחקר, השרו החוקרים תאיים של סרטן הערמונית ביחד עם תרכיז רימונים וגילו כ גדילת התאים התעכבה מאוד בגלל תרכיז הרימונים. בנוסף לכך, צוות החוקרים והמדענים גילה כי יין הרימונים עיכב גם את גדילתם של תאי סרטן העור. מדענים וחוקרים אלו, בעקבות התוצאות שהתגלו סבורים כי יין רימונים יכול לעכב סוגים נוספים של סרטן. 
 

נגד כולסטרול

 
על פי מחקרים שונים התגלה כי יין רימונים הוא נוגד חימצון רב עוצמה, לעומת יין אדום או תה ירוק בגלל שהוא כולל מרכיבים שונים נוגדי חימצון בשם פוליפנוליים. כתוצאה מכך, יין רימונים יכול לסייע בהורדת רמת הכולסטרול בגוף ובמניעת חימצון הכולסטרול. בנוסף לכך, יין רימונים לא רק שעוזר להורדת רמת הכולסטרול, הוא גם עוזר בשמירה על יציבות רמת הכולסטרול והוא עוזר במניעת התפתחות של טרשת עורקים.
 

נגד מחלות לב

 
במחקר השנעשה במרכז הרפואי הלל יפה ביוזמתו של ד"ר גרשון קרן התגלה כי פרי הרימון בעל יכולות הגנה על הגוף ממחלות לב שונות. כיוון שמיץ הרימונים עשיר מאוד בנוגדי חימצון שונים שמסייעים בהאטת תהליך ההזדקנות, יש למיץ הרימונים יכולות לשפר ולהשפיעה על זרימת דם תקינה בכלי הדם ולניקוי רדיקלים חופשיים שונים בגוף. בנוסף לכך, יכול מיץ פרי הרימון לסייע בהורדת לחץ הדם, מניעת שבץ, שיפור זרימת הדם בגוף ועוד. 
 

איפה ניתן להשיג יין רימונים?

 
כיום ניתן למצוא מגוון רחב של בקבוקי יין רימונים בחנויות המשקאות ברחבי הארץ ובסופרמארקטים השונים. כמו כן, ניתן למצוא את יין הרימונים במסעדות יוקרה שונות או במסעדות יוקרתיות פחות. ישנה האפשרות להכנת היין באופן עצמאי בבית כאשר תהליך ההכנה הינו פשוט. כלשצריך לעשות כדי להנות מיין רימונים טעים וביתי הוא לקחת סוכר, רימונים ובקבוק יין ריק, לפורר את גרעיני הרימונים לתוך הבקבוק, להוסיף את הסוכר לבקבוק ולאטום אותו.הבקבוק צריך להחזיק המקום סגור כשלושה חודשים או עד סיום תסיסתו של היין ובסופו של דבר להנות מיין רימונים ביתי ואיכותי.
 

אז למה כדאי לשתות יין רימונים?

 
יין רימונים אינו רק טעים אלא הוא גם מאוד בריא- הוא מסייע בעיכול האוכל, בזרימת דם תקיה הורדת רמת הכולסטרול וכדומה. כמו כן יין רימונים יכול לעכב את מחלת הסרטן. אם ברצונכם לשמור על בריאותכם מומלץ על מינון לא גדול של יין רימונים כדי להישאר בריאים או כדי להתחזק אחרי פעילות ספורטיבית, עבודה, פינוי דירה ועוד.