יין – לגוף ולנשמה

דף הבית >> יין – לגוף ולנשמה

יין הוא אחד המשקאות האלכוהוליים הטעימים ביותר שניתן למצוא כיום. יין הוא משקה אשר מופק מענבים אך ניתן להפיקו גם מפירות אחרים ולעיתים אפילו מירקות אך כאשר יין מופק מירקות הוא לא נקרא כבר יין אלא שיכר. היין מוכר לנו עוד מימי קדם כאשר הוא הופיע עוד בימי נח.

 

יין הוא בעצם תמיסה נוזלית של כל מיני חומרים מינרליים ואורגניים. המרכיב הדומיננטי ביותר ביין הוא מים. לדוגמא: בליטר של יין נמצאים (בממוצע) כ- 880-800 מ"ל מים. הגבולות הקיצונים הם 700 מ"ל עד 930 מ"ל. הכוהל של היין הוא האתנול. אם מדובר על יינות קלים אז הוא מגיע ל- 5.5% עד 7.5%. ביינות בינוניים הכוהל מגיע ל- 7.5% עד 9% וביינות כבדים יותר (כלומר, יותר משובחים) הכוהל מגיע מ- 9% עד 14%.

 

סיווג היינות

 

כאמור, כפי שאנו יכולים לסווג כל דבר בחיינו כמו למשל: מאכלים משמנים, סוגי קורסים של לימודי עיצוב וכן הלאה,  גם ביינות אנו יכולים לסווגם על פי 4 קבוצות ראשיות לפי רמת הסוכר והם: יינות יבשים עד 4 גרם סוכר לליטר. יינות חצי יבשים עד 15 גרם סוכר לליטר. יינות חצי מתוקים עד 50 גרם סוכר לליטר וגם יינות מתוקים מעל כ- 50 גרם סוכר לליטר.

 

יין ובריאות – מקריות?

 

מזה שנים שאנשים רבים אומרים שיש קשר ישיר בין יין לבריאות. אז השאלה שנשאלת היא האם באמת יש קשר בין יין לבריאות או שמא שתית יין יכולה להזיק? ובכן, במידה ולא ידעתם אז כבר בתקופות קודמות השתמשו ביין בתחומי הרפואה השונים. ממחקרים שונים ידוע כי היין בימי קדם שימש עמים רבים כמשכך כאבים וכחומר לחיטוי פצעים.

 

ליין יש ערך תזונתי כאשר הוא מכיל 90% מים וניתן למצוא בו ויטמינים רבים כגון: A, B, C. מעבר לכך, ליין יש מינרלים חשובים מאוד לגוף האדם, כמו לדוגמא:  נתרן, זרחן, סידן, מגנזיום, כלור, אשלגן, ברזל, גפרית, מנגן, נחושת, יוד, אבץ וקובלט. היין למעשה עוזר לספיגת הסידן, המגנזיום, הזרחן, האבץ והברזל בגוף. היין עוזר בצורה בלתי רגילה למיצי הקיבה לעיכול והוא מספק את כל הוויטמינים השונים שיש בענבים. אחד המקומות האיכותיים ביותר לטעום בהם היה בחוות הרימונים. מדובר על חווה חקלאית שמגדלת רימונים ומפיקה מהם את הטוב ביותר, כמו לדוגמא: מעדני פירות, מוצרים מהטבע ואיך לא – יין רימונים.