האם אפשר למצוא מתכוני דגים פשוטים?


אנשים רבים חושבים, שבשביל להכין מתכוני דגים מוצלחים, עליהם להיות בעלי ניסיון עשיר במטבח. האמת היא, שגם אם אתם עושים את הצעדים הראשונים שלכם בתחום הקולינרי, אפשר בהחלט להתחיל דווקא במתכוני הדגים, לפני כל המתכונים האחרים! כל החוכמה בהכנה של מתכוני דגים היא בסך הכל בבחירה של דג איכותי, וכמובן בחומרי גלם איכותיים, שירכיבו לכם את הרוטב עבור הדג. הפעולות שאותן אתם צריכים לבצע ברוב המתכונים, אינן פעולות מורכבות במיוחד. התוצאה לעומת זאת היא לא פחות ממדהימה - יש היום שפע של מתכוני דגים שנותנים לכם בסופו של דבר מאכלים מדהימים. היתרון הוא שגם אפשר להכין אותם בכמויות גדולה במיוחד, וכך המתכונים הללו מתאימים מאד לאירוח. הפעם בחרנו להציג בפניכם מתכון טעים במיוחד להכנה של דג סלמון בתנור. עם זאת, יש עוד שפע של מתכוני דגים נהדרים שאפשר לעשות בהם שימוש.
 
מרכיבים והוראות הכנה
פילסה סלמון אחד, במשקל 700-800 גרם
שתי כפות מיונז
שלוש כפות רוטב טריאקי
שתי כפות רוטב סויה
שלוש כפות של סוכר חום
מלח לפי טעם
גבעול אחד של בצל ירוק
 
בשלב הראשון חממו את התנור לטמפרטורה של 180 מעלות, על מנת שיתחמם היטב מראש ויהיה מוכן לקליטת הדג. כעת אתם מוכנים להתחיל להכין את הרוטב. יש לערבב בקערה אחת את המיונז, הטריאקי, הסויה, הסוכר והבצל, וכן להוסיף מלח לפי העדפה אישית וטעם שמתקבל.
לאחר שיש לכם תערובת מוכנה, אפשר להניח את פילה הסלמון שלכם על תבנית ששומנה מראש. מעל הסלמון, אתם יוצקים את התערובת. אפשר כמובן להכין שתי חתיכות פילה, ובמקרה כזה הכפילו מראש את כמות המרכיבים, על מנת שיהיה לכם מספיק רוטב לשתי החתיכות. לאחר שיצקתם את התערובת, אתם עדיין לא מכניסים את הסלמון לתנור. לפני כן יש לוודא שהוא יספוג היטב את כל המרכיבים. הניחו אותו בצד למשך רבע שעה לפחות. אפשר גם לתת לו יותר זמן. לאחר שהזמן עבר, אתם יכולים להכניס את הפילה לתוך התנור, לאפיה של 20 דקות.
לאחר 20 דקות, הוציאו החוצה את הדג, והסירו את נייר האפייה שמתחתיו. לאחר מכן החזירו את הדג למשך חמש דקות נוספות, על מנת שיזהיב מעט. מקץ חמש דקות - אפשר להוציא החוצה את הדג, לתת לו להתקרר מעט ולהתחיל לאכול.
 
מנה שאי אפשר לסרב לה
ראיתם כיצד קל מאד להתמודד עם מתכוני דגים, ועד כמה הם יכולים להיות פשוטים מאד. חשוב לציין שאין מדובר בכמות קטנה של מתכוני דגים. יש היום לא מעט מתכונים שאפשר לעשות בהם שימוש נהדר. קל היום למצוא עוד מתכוני דגים לשימוש חופשי באינטרנט. הקפידו כמובן תמיד לראות שיש תגובות טובות על המתכונים, ושימו לב בחומרים ובמותגים שבהם הם עושים שימוש - שכן זהו סוד ההצלחה שלהם.

Go Back  Print  Send Page