שמנים, מעדנים ויינות – כל הטוב שבעולם

כאשר אנחנו גדלים, ההורים שלנו הם אלו שיחליטו מה אנחנו שותים ומה אנחנו אוכלים. כמובן, שאנו נוכל לסרב לאכול או לשתות מדי פעם אך לרוב, בחירת מוצרי המזון של ההורים (המבצעים את הקניות) היא זו שתקבע את מזוננו והשתייה שלנו. בשורות הבאות אנו רוצים לדבר על מאכלים שונים, סוגי שתייה, מעדנים וכדומה, אותם ניתן לייצר באופן ביתי או בחווה. אם גם אתם אוהבים את הטבע ורוצים ללמוד מה הטבע יכול להעניק לנו, זהו בדיוק המאמר עבורכם, מתחילים.
  • שמן זית – אין זה סוד כי השמן מיוצר מזיתים, כאשר הזיתים גדלים על עצים במטעים שונים לרוב. ברחבי ישראל, פזורים לא מעט בתי בד אשר כל תפקידם והתמחותם, היא ייצור שמן זית. אנקדוטה חשובה לדעת היא כי איכות השמן נקבעת בעיקר על בסיס איכות הזיתים. ככל שאיכות הזיתים תהייה גבוהה יותר, כך איכות השמן תהייה גבוהה יותר. אין זה אומר כי מעבר לאיכותם של הזיתים אין פרמטרים אחרים המשפיעים אך בהחלט זה מעיד על חשיבות איכות הזיתים.
  • יינות, ליקרים, תרכיזים וסוגי שתייה נוספים – ייצורם של סוגי שתייה שונים הוא אינו בלתי אפשרי אך הוא מצריך ציוד מסוים לצד התמחות וידע מקצועי. ישנם סוגי יינות רבים כגון יין ענבים, יין רימונים ועוד, אותם ניתן לייצר. משקאות נוספים אותם ניתן להכין באופן ביתי הם קפה וכמובן תה, הקפה הוא אחד המשקאות השכיחים והנשתים ביותר ברחבי ישאל ובעולם כולו לצד התה אותו ניתן להכין בעזרת מים רותחים ועלים שונים (נענע, לואיזה ועוד).
  • דבש – הדבש מוכן תודות לדבורים והכוורנים. לא נלאה אתכם בפרטי הכנת הדבש אך כן נדגיש כי מעבר לדבר בתצורתו המקורית, ניתן להכין מעדני דבש טעימים ומעניינים.
  • חלב וגבינות – החלב אותו אנו רוכשים בסופר עובר תהליכים שונים אך משקים רבים בעלי רפתות או רפתות בלבד, מייצרים חלב בעזרת הפרות (חליבת הפרות). מעבר לחלב, ניתן לייצר גבינות ביתיות דיי בקלות וללא צורך בציוד מיוחד.
לסיכום, הטבע שלנו יכול להעניק לנו יכולות רבות. אין ספק כי ייצור של מאכלים ושתייה באופן ביתי, מעבר להיותו ייחודי, תמיד ניחן בטעם המוכר והאהוב של "הבית". אם חשקה נפשכם ותרצו לאכול, לשתות ו/או להכין מאכלים ושתייה באופן ביתי, אנו ממליצים לכם על רכישה היישר מבתי הבד והיקבים וכמובן למידת אופי ההכנה והתנסות עצמית. לנו נותר רק לאחל בתיאבון ולרוויה.
 

Go Back  Print  Send Page