מטבחים מודרניים בלבן נחשבים לפופולאריים ויש מגוון רעיונות ועיצובים למטבחים אלה. המטבח הלבן משדר יוקרה ופאר והוא נחשב לאלגנטי אך חשוב להוסיף גם צבע כמו חיפוי קיר צבעוני כדי להוסיף נופך דרמטי.
בתחום העיצוב של מטבחים מודרניים ניתן לראות שימוש נרחב בגווני לבן ומטבח לבן מציע אווירה יוקרתית ומלאת הוד והדר. כדי להשלים את האווירה הייחודית נהוג לרצף את הרצפה באריחי שיש או קרמיקה לבנים אך ניתן להשתמש בגוונים שונים של לבן כדי ליצור מסגרת ולחלק את חלל החדר היטב. חשוב להוסיף ניגוד במטבחים הלבנים באמצעות שילוב חומרי גלם שונים כמו עץ ומתכת או להוסיף חיפוי קיר מתחת לארונות הקיר העליונים בגוון עז כמו אדום. למעשה, שילוב עץ במטבח יוצר ניגוד טבעי ומרשים ועוזר להדגיש את פריטי הריהוט במטבח הלבנים. כמו כן, חשוב לבחור בקפידה את מוצרי הפרזול ליצירת ניגוד ויש לבחור היטב בתאורה טבעית וחמה ורצוי לא אור פלורסנט. רעיון נוסף למטבח מודרני בלבן הוא לרכוש מכשירים חשמליים מעוצבים עם פלדת אל חלד אשר תורמים להדגשת עיצוב המטבח, לדוגמה תנור אפייה עם ציפוי ניקל או אלומיניום, מכונת אספרסו ומקרר בגוון המבליט את הגוונים הבהירים וכדומה.

פרקט בגוון בהיר או חום

יש מגוון רעיונות למטבחים מודרניים בלבן וניתן לבחור מטבח לבן הכולל ריצוף בגוון לבן או ליצור ניגוד מרשים באמצעות ריצוף פרקט בגווני עץ וכך תורמים לאווירה מיוחדת ומבליטים את הארונות הלבנים והשיש בגוון הלבן. בנוסף, ניתן לבחור שיש בגוון צבעוני או בגווני שחור ואפור ליצירת ניגוד ולהבלטת הארונות והגוונים הבהירים של המטבח. אתר נחמד ואיכותי המציע רעיונות למטבחים מודרניים בלבן הוא http://www.amitbachim.co.il בו תוכלו לצפות במבחר סגנונות עיצוב של מטבחים מודרניים.

מרחב פתוח

מטבחים מודרניים לרוב פתוחים לעבר שאר חלקי הבית ולכן חשוב ליצור הרמוניה בין חללי הבית השונים ואם בוחרים מטבח לבן חשוב כי הקו העיצוב ישתלב היטב על העיצוב בסלון ו/או פינת האוכל. ניתן לשלב אי במטבח המודרני בגוון לבן עם כסאות בר צבע ססגוני או משטח עליון צבעוני או כהה ליצירת ניגודיות ולתחושה חמימה יותר.
 
נכתב באדיבותו של רועי זריפה אקרמן.

Go Back  Print  Send Page