ישנם עסקים רבים אשר צריכים כל הזמן לעקוב אחרי הטמפרטורה בחדרי הקירור, חדרים בהם יכול להיות ציוד או מזון כלשהוא בין אם הוא מוכן או שהוא עדיין כחומר גלם. את הרישום ניתן לבצע על ידי מערכת שכל עיסוקה הוא לעקוב אחר הטמפרטורה ולנטר אותה כך שכל הזמן ניתן יהיה לדעת שהכול תקין ואם ישנה תקלה אז תתקבל התרעה על כך. רישום טמפרטורה לא רק יעיל ברמה המידית בשביל התרעות על חריגות קיצוניות אלא גם בשביל שניתן יהיה לבצע מעקב תקופתי אחר המקררים וכך לדעת שהכול מתנהל כנדרש ולפי הנהלים.

תחום התרופות

בתחום הבריאות יש צורך לעיתים במקררים שישמרו על הציוד כך לדוגמא חדרי קירור שיש בהם תרופות צריכים רישום טמפרטורה כל הזמן בשביל לדעת שהכול מתנהל ועובד בצורה תקינה. ישנן תרופות כידוע שמצריכות טמפרטורה נמוכה כל הזמן וחשיפה שלהן לטמפרטורה גבוהה יכולה או להוציא אותן מכלל שימשו בכלל או להוריד את תוקף פעילותן כך שבכל מקרה עלול להיגרם נזק כלכלי. מעבר לנזק הכלכלי ישנו כמובן גם הנזק הפיזי ותרופות שלא נשמרו כראוי עלולות להזיק לחולים יותר ממה שהן מועילות להם.

תחום היין

ישנם מפעלים ועסקים שעיקר פעילותם היא בתחום היין והם שומרים יינות ישנים כמה שיותר זמן מה שכידוע רק משביח אותם ומעלה את מחירם בשוק. היינות הללו צריכים להיות בטמפרטורה מסוימת כל הזמן ובמידה וישנם שינויים במהלך הזמן בטמפרטורה יכול להיות שלא ניתן יהיה לשתות אותם או שתוקפם ירד. מערכת רישום טמפרטורה ולחות תתריע במקרה של תקלה המצריכה התערבות מידית ותיקון שלה וכן תאפשר לבצע מעקב רציף כך שכל הזמן ניתן יהיה לדעת מה הייתה הטמפרטורה והלחות בחדר בכל נקודת זמן.
ישנם עוד תחומים נוספים בהם נדרש רישום של הטמפרטורה באופן רציף ולשם כך צריך מערכת שתעשה את זה באופן יעיל וישנם מספר חברות העוסקות בכך וניתן דרכן להתקין את המערכת הזו. חשוב לזכור, לעיתים עדיף להשקיע מעט כסף ולהימנע מתקלות ומנזקים כספיים עתידיים גדולים או קטנים.

Go Back  Print  Send Page