קייטרינג חלבי -  שבו הכול דבש

מתי הפכה בתי לצמחונית אדוקה ומושבעת?

אני זוכר את היום ואת השעה. זוכר היטב את המעמד. את המזון שהוגש. את מספר הסועדים. זוכר את קריאות ההשתאות שיצאו מפי רבים מהסועדים, כאשר אל השולחן הוגשו מגשי אירוח ובהם שפע מאכלים של קייטרינג חלבי.

יותר מכל האחרים היתה התלהבותה של בתי סוחפת, יוצאת דופן, מרגשת. קבל עם ועולם או אם לדייק- מול כל הנוכחים היא הצהירה בשבועה ונשבעה בהצהרה שיותר לא יבוא אל פיה כל דבר בשר. וכך היה.

מאז, קייטרינג חלבי הוא כל עולמה הקולינארי, בבית ובאירועים. בבתי קפה ובמסעדות כמו גם בבתי חברים. היא מוצאת במאכלי חלב עולם ומלואו. היא לא נזקקת לבשר ולא מתגעגעת אליו. מהפשוטים שבחומרי גלם היא מכינה סעודות מלכים ולא אחת בעצמה הופכת לספקית של קייטרינג חלבי לחבריה ולחברותיה.

הודות לה אף אני התחלתי להעריך לעומק את עושרו של קייטרינג חלבי. אשר על כן מתחייב כאן, למען היושר וההגינות, גילוי נאות: אני אוהב מאוד בשר אבל יכול להימנע ממנו ללא קושי וללא כל תחושה של הפסד אם וכאשר מוגש לי תפריט חלבי, שבו אני לא רואה בשום פנים ברירת מחדל אלא תפריט עשיר וטעים שמהווה מענה מושלם לרעב ולתיאבון שלי.

קייטרינג חלבי שווה לכל ביס ולכל כיס
כאשר אנחנו מארחים, מתייצבת בתי חיש קל, מפשילה שיער ושרוולים ונרתמת בכל לב להכנת האוכל. היא מכינה פשטידות ומאפים, קישים, לחמניות, בורקסים ועוד. היא קולפת פלחים מפירות ורצועות מירקות, מחלקת גושי גבינות לפרוסות ולקוביות, קוצצת דק מן הדק סלט, מעטרת במיני קטניות וצנוברים וכבר מותקנת לה ארוחת מלכים – ללקק אצבעות.

יש עושר רב באוכל חלבי וניתן גם לגוון באופן ההגשה כך שהוא יותיר רושם עז על הסועדים. לא אחת כאשר מוגש קייטרינג חלבי העיצוב כל כל יפה עד שנשמעת האמירה "זה כל כך יפה שחבל לקלקל". לא רק על טעם וריח אין להתווכח, גם לא על עיצוב הקייטרינג ועל אופן ההגשה שלו.

פתחתי בתיאור של בתי ואסיים בה: כמי שממלצרת במסעדה היא מתמחה בהגשה מיוחדת של מאכלים חלביים. לא פעם, רק כדי להתרגש ממראה הלקוחות המחמיאים לה, אני פוקד את הקפה-מסעדה שבו היא עובדת, יושב בפינה עם קפה קטן, מביט ונהנה...
 

Go Back  Print  Send Page