עוגות מפירות הדר

אין כמו הניחוח של עוגה חמה וטרייה אשר נאפית בתנור או זה עתה סיימה את האפייה. ישנם סוגים רבים מספור של עוגות בחושות, יבשות, עם או בלי מרכיב כאלה ואחרים, עוגות המתאימות לאוכלוסיות מיוחדות של אנשים ועוד. ישנה קטגוריה נוספת של עוגות והיא עוגות העשויות מפירות הדר. עוגות אלה מצטיינות בארומה מיוחדת של פירות ההדר שמהם הן מורכבות ויש להן טעם וריח שאי אפשר לעמוד בפניהם. יחד עם זאת ישנם מתכונים רבים ולעיתים קשה מאד לבחור מתכון לעוגת תפוזים.

עוגות העשויות מפירות הדר מורכבות בדרך כלל מחומרי הבסיס שמרכיבים גם עוגות מסוגים אחרים - קמח, סוכר, אבקת אפייה, ביצים, שמן ומרכיבים נוספים הניתנים לבחירתו של האופה - שוקולד, תמצית וניל, אגוזים קצוצים ועוד. בשנים האחרונות ישנה נטייה להפוך את העוגות לכמה שיותר בריאות ולמשמינות כמה שפחות, אך עדיין חשוב לדעת שכל מתכון לעוגת תפוזים כולל מרכיבים שאינם נחשבים לדיאטטיים ולכן חשוב יהיה לצרוך מהעוגה באופן מתון.

סוגים של עוגות מפירות הדר

העוגות המובילות בתחום זה של עוגות העשויות מפירות הדר הן עוגות העשויות מתפוזים או לימונים טריים. כיום במתכונים רבים ניתן להחליף את הלימונים בליים ואת התפוזים במנדרינה או קלמנטינה ועדיין תישמר בעוגה הארומה הנעימה. עוגות אלה מבוקשות מאד בהזמנה בבתי קפה או מסעדות כקינוח וגם קל מאד להכין אותן בבית לבד. מכיוון שפירות ההדר צומחים בעונת החורף, הרי שעוגה העשויה מפירות הדר מתאימה למזג אוויר חורפי, בליווי משקה חם, לצד התנור המחמם בבית.

איך לבחור מתכון לעוגת תפוזים?

כאמור, מכיוון שמדובר בעוגה בחושה אשר מורכבת מחומרי הגלם הבסיסיים של כל עוגה אחרת, הרי שכדי לבחור את המתכון הנכון צריך לוודא שאין בו מרכיבים שלא אוהבים או כאלה אשר עלולים להשפיע על הטעם של והארומה שיעניקו התפוזים לעוגה. כמובן שמומלץ לנסות כמה מתכונים שונים עד שמוצאים את העוגה שהכי אוהבים ואז אפשר לחזור ולהכין את המתכון המוצלח שהכי ערב לחיך של כולם. לבטח העוגה תהיה מוצלחת וטעימה.

לחצו לקבלת מתכון לעוגת תפוזים

Go Back  Print  Send Page