תחום הבישול סוחף בישראל קהלים רבים וגדולים להתנסות חוויתית מלאה לחושים, אפשר לראות זאת בהקפדה הגדלה על איכות המזון ממסעדות עממיות ועד למסעדות גורמה, מדיון ער בפורומים, טורי דעה, אירועי מזון, ירידי איכרים ועוד, מתוכניות הריאלטי המטפחות מודעות גדלה למזון חושני ואסתטי, וכתוצאה מכך גם מהחינוך של הבשלן והאכלן הישראלי והתפתחות קשת טעמיו לחך מתוחכם, ערני, ומתנסה. וזה עונג גדול להרחיב גבולות ולבשל לאנשים שיודעים להעריך את המאמץ והתעוזה ולחגוג יחד עם הבשלן את הצלחתו, לכן כול מי שמעוניין לחדד את יכולתיו הבישוליות, להכיר עולמות טעמים חדשים, ולחוות עושר יצירתי מוזמן להצטרף אל סדנאות בישול בהנחיית לייזה תובל, ולהפתח אל טעמים, טכניקות, וזמן יצירה באווירה מרוממת, ונעימה.

מגוון סדנאות בטעמים שונים

לייזה תובל מציעה מבחר סדנאות בישול המותאמות למטבחים שונים וללימוד קל או מורכב יותר, לדוגמא תוכלו להתנסות וללמוד בסדנת סושי, סדנת קינוחים בדגשים שונים, כמו סדנת קינוחי מבוגרים מול סדנה חוויתית ומרתקת במיוחדת לילדים יצורים במטבח, סדנא למאכלי עדות, וסדנא חלבית, ועוד. הסדנא יכולה להיות אירוע חד פעמי וחגיגי כמו סדנא ליום הולדת, סדנא לערב גיבוש, סדנא למפגש חברים וכדומה, או סדנא ממושכת המחולקת לחלקים, שבכול מפגש מונח נטבח נוסף של הכשרה ויכולת לימוד והערכה של איכויות המטבח הנלמד. בכול הסדנאות הדגש הוא על התנסות ישירה, מתוך הבנה שרק מתוך חווית היצירה עצמה ניתן ללמוד ולהתפתח. לייזה תובל תשמח להתאים לכם את הסדנא המתאימה לסוג המחויבות וההרפתקה אליה תרצו לצאת יחד.

היתרון של המטבח הישראלי

מהו מטבח ישראלי? זו שאלה גדולה אשר חורצת הרבה מהזהות הישראלית, מה שברור לומר שהישראלים אוהבים לאכול ואוהבים להאכיל, סדנאות הבישול נועדו להכיר ולהכשיר בעושר של הזמן והמקום הישראלי, בפורודוקטים הטריים, ובידע המצטבר ממטבחי עדות היוצרים מטבח פיוז'ן מקומי שאין עוד כדוגמתו בעולם כולו. לייזה תובל תנחה אתכם בשלבי הכרת המטבח הישראלי לסוגיו, ולפי סוג הסדנא בה תבחרו, כשהיתרונות בסיום כול מפגש הוא בלימוד טכניקה חדשה, רכישת בטחון עצמי ואמונה בהבעתכם במטבח, וכמובן מנות טעימות וטריות לאכילה יחד, ולהתקרבות דרך הטעמים והריחות.

Go Back  Print  Send Page