תקופת החורף מחייבת אותנו להיערכויות שונות וכן היא מחייבת אותנו להתאים את עצמנו לתנאי מזג אוויר ולמצב שהתנאים יוצרים. כך למשל, בתקופה זו נתלבש בגדים חמים, נתכסה בשמיכת פוך בלילה, נעביר את המזגן למצב חימום, נכין את הרכב לנסיעה בתנאי גשם ונעשה דברים אחרים שיעזרו לנו לעבור תקופה זו בנעימים, שלווה ובטיחות. 

אחד הדברים שאנחנו יכולים ליהנות מהם בחורף באופן ייחודי, זה מזון ושתייה שמותאמים לעונה זו. בין אם מדובר במרקים אותם נהוג להכין ולאכול בימים קרים, בין אם מדובר באוכל חם וכבד, שמתאים יותר לתקופה זו מאשר לקיץ ודוגמאות רבות אחרות. 

אחת מאותן דוגמאות, הם משקאות חמים לחורף. אם בקיץ, למשל, נהוג לצרוך משקאות קרים שיצננו אותנו ויאפשרו להתגבר על החום והלחות, למשל, בירות, שייקים קרים, קוקטיילים קייצים, ברד ועוד, הרי שבחורף אפשר למצוא שורה של משקאות חמים טעימים שמתאימים לתקופה זו. 

חשוב להדגיש, אפשר ליהנות מצריכת משקאות חמים לחורף גם בקיץ. אין כלל שאוסר לשתות אותם בימים חמים, וכל אחד יכול להכין בעצמו או לרכוש בחנות משקה חם גם בחום של יולי אוגוסט. עדיין, מדובר על משקאות מוכרים ורלוונטיים יותר לתקופות קרות, נובמבר, דצמבר, ינואר והלאה. 

לפני שנציג כמה דוגמאות למשקאות חמים, כאמור אנחנו יכולים להכין אותם בעצמנו, אנחנו יכולים לרכוש אותם מוכנים ממקום שמתמחה בהכנתם, וכן אנחנו יכולים לרכוש בסופרמרקטים ורשתות שיווק, מרכיבים מוכנים להכנה. באופן טבעי, האופציה המהנה והאיכותיות ביותר, היא לרכוש את המשקה מוכן במקום שמתמחה בהכנתו. אם לא, אז מוטב שנכין אותו בעצמנו, על ידי שימוש במרכיבים טבעיים ולא נקנה מוצר מוגמר לחימום במיקרו כפי שנהוג למכור במקומות שונים. 

אילו משקאות חמים יכולים להתאים לנו?

המשקה החם הקלאסי לחורף הוא ללא ספק שוקו. אין ילד או מבוגר שלא ייהנה משוקו אמיתי ביום קר, כשהוא יושב מול הטלוויזיה, מכוסה שמיכה עבה וצופה בסרט או סדרה. לצד השוקו אפשר להוסיף מרשמלו בשביל הטעם והאווירה. 

אך אפשר למצוא גם משקאות מעט יותר מורכבים משוקו ממשקאות "חורפיים" אחרים, כמו למשל, תה או חליטות. למשל, אפשר להכין משקה צ'אי חם כמו שנהוג להגיש בהודו. מדובר על משקה שמתבסס על צ'אי ולו מוסיפים מרכיבים שונים, בין אם זה סילאן, ג'ינגיר, קשיו ועוד. 

ניתן גם להכין שייק חורפי, אשר יתבסס על מרכיבים דומים של שייק קייצי, אך במקום להשתמש במרכיבים "קרים", פשוט מחממים אותו. חלב חם הוא משקה קלאסי של חורף. מי שרוצה, יכול לשלב בין שייק חורפי לשוקו חם ולהכין שייק שוקו חם. 

משקאות נוספים שיכולים להתאים לחורף, הם כאלה שמתבססים על מרכיבים מסוימים, למשל חמאת בוטנים, וניל, שקדים ומרכיבים אחרים שאפשר להכין משקה ולחמם אותם. 


 

Go Back  Print  Send Page