אם כאשר אתם חושבים על איטליה מתגנבת לאפכם ארומה עדינה של קפה עשיר ומשובח, כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא. ידוע לכל כי איטליה היא מולדת קפה האספרסו וכי איטלקים הביאו לעולם את החידוש שבהכנת קפה חזק ואיכותי שנעשה שיטות שונות. חשוב להבין כי מכונת אספרסו הן רק דרך אחת להכין קפה איכותי. דרך אחרת היא על ידי המקינטה. מקינטה היא לא רק דרך נוחה לעשיית קפה אלא גם מביאה תוצאות מעולות, וכמאמר הקלישאה, 50 מיליון איטלקים שמתחילים כך את היום לא טועים.
לא פחות מבית קפה
בעזרת מקינטה ניתן להכין בקלות רבה קפה איכותי במיוחד, שלא נופלת מהאיכות של הטעם והאיכות של הקפה שמוכן על ידי מכונות אספרסו מקצועיות.  מקינטות מצויות כיום בבתים רבים בישראל והן משמשות ישראלים רבים להכין קפה איכותי תוך מיצוי מלא ומרבי של פולי הקפה המובחרים שמביאים לתוצאה מושלמת של קפה מעולה.
היסטוריה
מבט לעבר מלמד שמכשיר המקינטה הומצא בשנת 1933, הרבה לפני שהומצאה מכונת האספרסו החשמלית. בכל בית איטלקי תמצאו מכשיר אחד או כמה מכשירי מקינטות בגדלים שונים. חברת Bialetti האיטלקית למשל מייצרת מקינטה איכותית במיוחד והיא נחשבת למובילה בעולם של יצור המקינטות, עם 18,000 מכשירי מקינטה שמיוצרים בה מידי יום. מדובר במוצר בעל איכות אלומיניום גבוהה למדי שתהליך הייצור שלו נעשה על ידי חומרים שאינם מזיקים לסביבה.
שלושה חלקים
כמו כל דבר, גם המקינטה בנויה משלושה חלקים: מיכל שנמצא בבסיסה, ומשמש למילוי המים, מסננת בצורה של משך שאליה נדחס הקפה הטחון, וחלק עליון שהוא למעשה כד שמתלבש על המסננת ונסגר בצורה הרמטית על ידי אטם מיוחד. שיטת העבודה היא פשוטה: המים עברו ברתיחה את המסננת וירדו לכד ולאחר התעבות הנוזל עבור אל הכד. התוצאה היא קפה צלול, עשיר בטעמים עם ארומה נפלאה.
לחץ גבוה
הלחץ שנוצר במקינטה עומד על 3.5 עד 4 בר, שהוא לחץ גבוה מזה של מכונות האספרסו ולכם התוצאה היא כל כך איכותית. יתרון נוסף של השימוש במקינטה הוא שלא נותרות שאריות של קפה טחון, היות שכל הקפה מנוצל ונעשה בו שימוש. למידע נוסף על אודות מקינטה, הישמוש בה והסוגים השונים כדאי לבקר באתר http://www.sapore.co.il/%D7%9E%D7%A7%D7%99%D7%A0%D7%98%D7%95%D7%AA.aspx
 
 

Go Back  Print  Send Page