יש מלים שרק לשמע הצליל שלהן אנחנו מרגישים טעם או ריח או גם וגם. המילה קפה היא דוגמה מצוינת לכך. קפה האו משקה שמחבר בין אנשים והופך כל מפגש חברתי רגיל למהנה עוד יותר. בכל העולם שותים קםה באיכויות שונות, בדרכים שונות והוא נעשה באופנים שונים. אחת השיטות המוכרות להכנת קפה היא על דיד מכונות קפה, הלא הן מכונות אספרסו. מכונות האספרסו הגיחו לחיינו בתנופה רבה בשני העשורין האחרונים , אולם מקורן הוא באיטליה.
מקור המילה אספרסו
המילה אספרסו משמעה מידי וכך גם הקפה מוכן, באופן מידי. בניגוד אולי למדינות ערב שבהן הקפה מוכן על מדורה או גחלים והכנתו לוקחת זמן, הרי שקפה אספרסו הוא חזק, עשיר בטעמים ומוכן במידיות. השיטה היא קפה טחון עד דק שפוגש את המים בלחץ גובה. התוצאה היא כאמור קפה איכותי ביותר שבכל העולם אוהבים לשתות. בבתים רבים באיטליה ובכל בתי הקפה תוכלו למצוא קפה שמוכן במכונות אספרסו, ובעולם המערבי ובפרט בישראל כבר מזמן עבור לשימוש במכונות הללו.
מכונה ביתית
בבתים רבים בישראל תמצאו מכונות אספרסו ביתיות שמשמשות את דיירי הבית להכנת קפה איכותי ומעולה. דרך מרשימה לארח ומבחר הפולים הרב והתערובות המצוינות מאפשרים לכל אחד למצוא את הטעם שנכון עבורו. ביקור באתר http://www.caferotshild.com יכול להמחיש לכם על המבחר העצום של מכונות וטעמים שניתן כיום למצוא בשוק. כל מי שבביתן מכונת קפה יודע כמה כיף להתחדש ולגוון עם טעמים חדשים.
מכונה מקצועית
עם זאת, בתי הקפה מחזיקים עדיין את המכונות המקצועיות שבהם ניתן לקבל את הקפה האיכותי באמת ובואו נודה באמת, תמיד כיף לבלות בבית קפה ולשתות בו כוס קפה טובה.
לעומת המכונות הביתיות, מכונת קפה מקצועית היא בעלת צרכים שונים. עליה להיות עמידה, חזקה ובעלת הספק מהיר. בבתי מלון, מסעדות, בתי קפה ובמפעלים גדולים ניתן למצוא מכונות קפה מקצועיות שמספקות קפה טוב ואיכותי לכמות גדולה של אנשים. בבחירת מכונת קפה מקצועית חשוב לבחור חברה איכותית משום שעל המכשיר להיות בעל מבנה איכותי שיחזיק מעמד לאורך שנים. כדאי לבחור מכונה שמבצעת גם את הטחינה כך שהעבודה אתה תהיה נוחה וקלה.
 
 
 
 

Go Back  Print  Send Page