כל מה שרציתם לדעת על מוצרים אורגניים

כשאומרים לכם אוכל אורגני מה אתם חושבים? אוכל טבעי, ללא כימיקלים , יקר יותר, אנשים שצורכים אותו הם היפים כאלה שעושים מדיטציות כל היום. אז כל אלה נכונים בחלקם, החלק עם ההיפים לא בהכרח נכון, יש כיום הרבה צרכני אוכל אורגני שהם הייטקיסטים, אנשי עסקים וכו', בנושא היוקר של האוכל ובכן כן האוכל האורגני יחסית יותר יקר מהאוכל המרוסס והמהונדס, אך מהם כמה שקלים לעומת הבריאות שלכם. הגוף שלנו הוא המקדש שלנו והוא הדבר הכי יקר לנו, אך אנחנו לא מתייחסים אליו ככזה, רובינו לא היינו מעלים על דעתינו להכניס לרכב שלנו דלק לא מתאים אבל לגוף שלנו אנו מכניסים מזון שלא מתאים לו ללא כל חשש, אז זה לא עובד ככה וגם על הגוף שלנו צריך לחשוב. כמו כן לא מספיק להגיד, אני אוכל פירות וירקות, צריך לחשוב על אילו פירות וירקות אנו מכניסים לגופינו, האם את אלו המרוססים או אלה הטבעיים.  

לאוכל אורגני כמו לכל דבר ישנם חסרונות ויתרונות, למשל לעיתים אתם עשויים להיתקל באיזה צפרדע שהצליחה להתחמק מעיני הבוחנים ולהכנס לתוך שקית החסה אך אם זה טוב לצפרדע זה טוב גם לנו, לא הייתם רוצים לאכול מזון שהיה גורם למוות של חיה כלשהי שאכלה ממנו או הייתה בקרבתו. אבל זה כמובן מקרה יוצא מן הכלל שקרה פעם אחת. חקלאות אורגנית משמעותה הוא פשוט שאתם מקבלים את פירות וירקות העונתיים ללא קירור וללא ריסוסים, נכון המחיר קצת יותר יקר מכיוון שזה אך טבעי שמשדה ללא ריסוס תצא פחות תפוקה מאשר משדה שרוסס. חוץ מריסוסים ישנם עוד תהליכים שהגידולים עוברים והם עלולים לפגוע בנו, למשל שמחדירים לפרי או לירק חומרים שיגרמו לו לגדול יותר ופוגעים בטעמו המקורי וחומרים אלו עלולים להגיע גם אלינו אלה שאוכלים את הפרי. נכון יהיו כאלה שיעקמו את האף ויגידו מי מבטיח לנו שהתוצרת אכן אורגנית והמגדל לא סתם מרוויח על חשבוננו ואנו לא שמים את כספינו על קרן הצבי, אז לידיעתכם ישנם מנגנוני פיקוח קפדנים מאד של חברה פרטית שמפקחת על כל הגידולים האורגניים ומוודאת שאין חומרים אסורים בגידולים, בתנאים של התקן האמריקאי ומעליהם יש את משרד הבריאות שגם הוא בודק את הירקות והפירות ומוודא שאין בהם פגם.

טוב שמן טוב משם טוב

לא רק גידולים חקלאיים הם מזון אורגני ישנם בנוסף מגוון שמנים אורגניים טבעיים, בניגוד לשמנים הישנים והמוכרים בכל בית שהם שמן הזית, הקנולה והסויה ישנו עוד מגוון רחב של שמנים, למשל שמן קוקוס, שמן נהדר לאכילה וגם לטיפוח העור, בנוסף הוא נהדר לטיגון ובישול מכיוון שהוא מתפרק, כלומר מתחמצן רק מעל 170 מעלות צלזיוס, לעומת שמן זית וסויה המתפרקים בטמפ' נמוכות יותר, אין שום טיגון או בישול המגיעים לטמפ' כזו לכן הוא נהדר לשם כך.

Go Back  Print  Send Page