דף הבית >> מאמרים >> כיצד לבחור יין איכותי המוגש במסעדות מומלצות בירושלים?
 

כיצד לבחור יין איכותי המוגש במסעדות מומלצות בירושלים? 

ירושלים, ארץ יהודה. חבל ארץ השופע כרמים ויינות, כעדות לתעשיית היין המשגשגת שהתקיימה בה לפני אלפי שנים.

הגעתם לסעוד במסעדה בירושלים, התיישבתם ולפתע הונח מול עיניכם תפריט יינות עם רשימה ארוכה ומגוונת של יינות שונים- אדומים, לבנים, זנים שונים ושנות בציר שונות.

כיצד תוכלו לבחור את הבחירה הטובה ביותר ליין בזמן ישיבתכם במסעדה?

מסעדות מומלצות בירושלים לרוב ירצו להגיש לכם את היין האיכותי ביותר, אבל כיצד תוכלו לבחור את היין שיאפשר לטעום את טעמי היינות הייחודיים של ירושלים וסביבתה?

מסעדות מומלצות בירושלים – עצות לבחירת יין בצורה נכונה

ראשית, אינכם חייבים לבחור את היין לבד. בכל מסעדה יש מלצר שניתן להתייעץ אתו. במסעדות איכותיות לרוב יהיה סומלייה שהוא מלצר יין אשר מכיר את יינות המסעדה ואת התאמתם למנות השונות המוגשות.

במקרה והחלטתם לבחור את היין בעצמכם, אל חשש, סמכו על טעמכם האישי ועל התקציב שייעדתם לצורך זה.

במסעדות מסוימות ניתן לטעום יינות שונים לפני שבוחרים את היין שילווה את הארוחה, כדאי לשאול ולנסות.

בדומה לארוחה בה מזמיני מנות שונות כדי לטעום ממגוון האפשרויות והטעמים שהמסעדה מציעה- כך במקרה של יין. כדאי ומומלץ להזמין מספר כוסות יין לארוחה ולעשות "טעימות" מאשר להזמין בקבוק יין אחד, כלומר טעם אחד.

נסייג זאת ונאמר כי במידה ואתם חוששים שכוס היין שהזמנתם נלקחה מבקבוק שנפתח מזמן ואין הקפדה במסעדה על עניין זה- כדאי להזמין בקבוק שלם. הדבר נכון במיוחד בארוחה שבה מספר סועדים המזמינים אותו סוג מנות (למשל בשרים).

מסעדות מומלצות בירושלים רבות יאפשרו לכם בחירת מגוונת של יינות מהאזור- העדיפו לבחור יין מקומי, וכך לעזור ליצרנים המקומיים ולכלכלה המקומית.  בדרך זו, אותם יצרנים יוכלו להמשיך לייצר ולפתח  סוגי יינות שונים שמהם תוכלו ליהנות בעתיד.

מעבר לזה, אוויר הרים צלול משתלב הרבה יותר טוב עם יין צלול מקומי גם כן.

מהלך בחירת היין במסעדה

ראשית בחרו האם תרצו להזמין יין לבן או אדום. הדבר יכול להיות מושפע מהמנות אשר תבחרו אולם לא בהכרח. לפעמים פשוט מתחשק טעם מסוים וזה בסדר גמור.

עם זאת, בארוחה שצפויה להיות כבדה כדאי שתבחרו יין אדום עם גוף כבד ועפיצות גבוהה, ולעומת זאת בארוחת דגים מומלץ יין לבן עם גוף ועפיצות בינוני.

אם היין מוזמן לאחר הארוחה- כדאי לבחור ביין מתוק עם אחוזי אלכוהול גבוהים, כדי להבטיח שתרגישו את האלכוהול גם כשהבטן מלאה.

לאחר שבחרתם את סוג היין, הזמינו יין בהתאם לתקציב הרצוי לכם. חשוב לזכור שיין איכותי אינו בהכרח יקר יותר, אך עם זאת לעיתים קרובות יינות יקרים יותר מאפשרים רכיבים ואופן הכנה טוב יותר של היין- דבר המשפיע על טעמו ועל הנאתכם ממנו.

ייתכן כי מסעדות מומלצות בירושלים יציעו לכם את יין הבית, כדאי ומומלץ לנסות! לעיתים אלו יינות איכותיים במחיר נמוך יחסית. אל תפסלו את הרעיון על הסף.
 
מסעדות מומלצות בירושלים יציעו לכם יינות איכותיים רבים, קחו לגימה ארוכה ותיהנו מהאפשרויות ומהטעמים העשירים והמגוונים שתוכלו לטעום.
 

Go Back  Print  Send Page