יקבי בוטיק בצפון

אין דבר טוב יותר מאשר ארוחה דשנה ולצידה יין משובח. לא בכדי מקובלת האמירה לפיה "יין ישמח לבב אנוש". השאלה הגדולה היא איזה יין כדאי לקנות. לבן או אדום? אולי בכלל יין מבעבע? איזה בציר הוא הטוב ביותר? מגוון סוגי היינות הוא רחב ולרובנו קשה להבחין ביניהם. אם כן, למה שלא לשלב בטיול הבא בצפון גם ביקור מאחד היקבים בצפון? הרי אין טוב ממראה עיניים. זו דרך נפלאה ומהנה ללמוד, לטעום ולגלות.
 
טיול של יין טוב
את היינות הטובים והאיכותיים ביותר אפשר למצוא בצפון הארץ, כשלצד היקבים הגדולים והמוכרים מתקיימים יקבי בוטיק נפלאים, בהם ניתן גם לבקר, לעבור סדנאות יין, לסייר בכרמים וליהנות, כמובן, מסבב טעימות. יקבים בצפון מציעים למבקרים לגלות עולם עשיר, טעים ומגוון. הנינוחות המלטפים במרתפי היין, מראה החביות הגדולות והמזמינות והטעימות בסופו של סיור באולם הייצור – אלה יוצרים חוויה מהנה שאין כמותה. זוהי חוויה משכרת חושים, במלוא מובן המילה. על כל אלה נוסיף גם ביקור במקום שבו הכול למעשה מתחיל ושבלעדיו אין יין. הכרם. המקום שבו מטפחים את זני הענבים ומכינים אותם לקראת הייצור. והביקור בכרמים של הגליל או רמת הגולן עשוי לבלבל ולתת תחושה שטעינו בדרך והגענו לטוסקנה.
לא מעט יקבים בצפון הם למעשה יקבי בוטיק קטנים שהוקמו על ידי משפחות שהחליטו להביא את האהבה הגדולה לטעמים ולנינוחות של היין אליהן הביתה. הסיורים ביקבי הבוטיק הופכים למהנים עוד יותר לאור זאת – אין מדובר ביקב רחב ידיים ומפחיד בגודלו. יקבי בוטיק כאלה מתקיימים, לדוגמה, בקומת המרתף בבית מגורים או בכל קומה אחרת בבית, בתנאי ששופצה כדי לשמש כיקב. את המרתפים הללו דאגו המשפחות לאבזר באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת, מערכות המיזוג המתאימות והציוד ההולם כדי להכין את היין הטוב ביותר ולאחסן אותו בצורה שתיטיב עמו כמה שיותר.
 
טעמים עתיקים של יקבי בוטיק בצפון
באמצעות הסיורים ביקבים השונים תוכלו גם ללמוד מהו סוג היין המושלם עבורכם וכיצד לשדרג באמצעותו כל ארוחה, בבית או בחוץ. תוכלו להתאים את היין המושלם לאורחים שלכם ולמנות שאתם בוחרים להגיש. תקבלו הזדמנות לגלות את המרלו, את השרדונה ואת הקברנה סוביניון וגם להתפעל מתהליך הכנת היין ולהעריך את ההשקעה והאהבה הרבה הטמונים בליבן של כל חבית ושל כל לגימה.
יקבים בצפון מתאפיינים באיכות גבוהה של יין ובמוניטין רב בארץ ובחו"ל. טכנולוגיות הייצור הן חדישות וזנים חדשים של יין מפותחים ומיוצרים כל העת וללא הפסקה. המגוון הנפלא הוא שהביא לשינויים בצריכת היין בישראל וכיום מדובר בתרבות עשירה, מרגשת ופורחת.
אז בפעם הבאה שאתם מתכננים סוף שבוע בצפון או חופשה רומנטית, סמנו לעצמכם לבקר ביקבים בצפון. שהרי אין דבר רומנטי ומהנה יותר מאשר טעימות של סוגי יין שונים. עם זאת יש בכל זאת דבר אחד חשוב מאוד שתצטרכו לדאוג לו – מי יהיה הנהג התורן.

Go Back  Print  Send Page