יין ישמח לבב אנוש – מאז ועד היום

דף הבית >> מאמרים >> יין ישמח לבב אנוש – מאז ועד היום
מאז ומעולם, נחשב היין למשקה מלכים, עוד בימי התנ"ך ניתן לראות בסיפורים שלמים על הימצאותו של היין במשתים של מלכים, ישראל נחשבת למעצמה בתחום היינות ובארץ ניתן למצוא יקבים רבים ומצויינים, יינות ברמה גבוהה ואיכות מעולה, במקומות רבים, כידוע ככל שיין נשאר זמן רב יותר בחבית המקורית שלו הוא יהיה איכותי יותר וטוב יותר, אז מתי שותים יין אדום ומתי לבן, איך יודעים מתי יין הוא איכותי ומתי הוא פחות טוב, מה ההבדלים בין יין לבן ליין אדום, מה תהליך ייצור היין? ישנם אנשים שכל חייהם עוסקים בשאלות אלו, אנשים שכל חייהם מוקדשים ליין: גידול כרמים, ייצור יינות, טעימת יינות ושיווק של יין לכולם.

יין זה עיניין של אהבה, כאשר אדם מתעסק ביין, אין ספק כי הוא מעריך את המשקה הזה ויודע עליו פרטים רבים שאדם מן השורה לא מעלה על דעתו, שיחה קצרה עם בעל יקב, תחשוף לכם מייד פרטים רבים לגבי יין, טיפים קטנים כיצד עליכם לבחור יין איכותי,כאשר מערכת קולנוע ביתית מופעלת יחד עם הטלוויזיה שלנו קול המזיגה והצבע הם היחידים שאנו יכולים לראות ביין, וסאונד טוב של מזיגה בשילוב עם כוס יין מבריקה, תמיד יעשו את העבודה.

 אולם במציאות, לא מחוברת אלינו מערכת קולנוע ביתית 24 שעות ביממה, ובכל זאת בארועים שונים נזדקק ליין, על כן מומלץ ללכת לפחות פעם אחת בחיים לסיור קטן ביקב, בעת סיור ביקב תוכלו לטעום, לשמוע, ללמוד ולהפנים את כל ניפלאות המשקה הנהדר  והעתיק ביותר בתולדות האנושות.

יין ישמח לבב אנוש, נכנס יין יצא סוד, עשרות פיתגמים ומשפטים כבר הומצאו על היין ולא בכדי, זהו משקה מיוחד, אין ספק כי הוא אחד המשקעות המעוררים ביותר תשומת לב, יין תמיד נשאר אופנתי, ולא רק זה שהוא נשאר אופנתי, ככל שהוא יותר עתיק הוא אפילו יותר משובח ויותר מבוקש, כל אחד הרי יודע כי יין משביח עם הזמן, וככל שישהה בחבית זמן רב יותר יהיה משובח יותר.