יין – דברים שלא ידעתם

דף הבית >> מאמרים >> יין – דברים שלא ידעתם
יין הוא תוצר של ענבים בלבד. אלה ענבים שהותססו בתהליך שבסופו נוצר אלכוהול. משקה אלכוהולי המיוצר מפירות אחרים נקרא שיכר, אם כי אנו קוראים לו פעמים רבות על פי שם הפרי שממנו הוא מיוצר: יין רימונים, יין תפוחים, יין שזיפים. כך שבמידה מסוימת אנו עושים כאן מעין צילום בוק של היין. יין מיוצר גם מירקות כמו יין מנטה ויין הדס, או מפרחים כמו יין מפרחי סמבוק. קיימים משקאות אלכוהולים מירקות כמו וודקה העשויה משיפון או תפוחי אדמה, ויסקי משעורה או שיפון, סאקה מאורז.
 
יין עתיק
למעשה כל אזור גיאוגרפי או תרבותי הצליח במהלך ההיסטוריה לייצר יין מהמוצרים שנמצאו באזורו.
יש לשער שכל התגליות האלה קרו במקרה. זה קצת כמו לקבל החזרי מס. ירק או פרי שהונחו בכלי מסוים פיתחו, ללא תכנון מוקדם וללא שציפו לכך, תוצר מיוחד ומפתיע. ממצאים ארכיאולוגים מראים כי יין היה קיים כבר לפני 8,000 שנה ואוחסן בכלי חרס. הממצאים הארכיאולוגים מראים כי היין היה סחורה שסחרו בה בין המדינות השונות. המצרים העתיקים שלא גידלו ענבים, ייצרו אותו ככל הנראה מענבים שהם ייבאו מכנען. אנו רואים אם כן שהיה זה מוצר רווחי אך לא נראה שקיבלו תמורתו החזרי מס.
 
איך הגיע היין לאירופה?
היוונים והרומאים אהבו יין כל כך שאפילו היה להם אל יין שנקרא בכחוס או דיוניסוס. בחסות האל הזה הם ערכו פסטיבלים המוניים ואורגיות שנקראו בכחנליות. היוונים והרומאים הם אלה שהפיצו את היין לאירופה. אך יש לזכור כי מקורו כאן אצלנו. אנו מכירים את השיכור הראשון בתנ"ך, נוח ואת השיכור המפורסם לוט. בשני המקרים האלה שתיית יין מוגזמת מקושרת ביהדות לירידה מוסרית. רק פעם בשנה אנו מצווים להשתכר עד דלא ידע בין ארור המן לברוך מרדכי. האסלאם לעומת זאת שולל כל שתייה של אלכוהול.
 
היין בארץ ישראל
במסגרת צילום בוק שאנו עורכים כאן ליין כדאי לדעת כי העדויות מראות כי באגן הים התיכון גידלו גפנים כבר מתקופת הברונזה כלומר לפני 5,300 שנה. היין שמש בתקופות שמחה, בטקסים דתיים ובבית המקדש היו שופכים יין על המזבח. ואף נאמר עליו בספר שופטים כי היין "משמח אלוהים ואנשים". הגפן שממנה מיוצר היין נחשבת לאחד משבעת המינים שנתברכה בהם ארץ ישראל. עם חידוש הישוב בארץ ישראל במאה ה-19 שבו לגדל גפנים במקווה ישראל, ראשון לציון וזכרון יעקב.