יין פירותי הוא אחד מתחומי העניין הצוברים תאוצה רבה בזמן האחרון. באופן מסורתי שימשו תמיד הענבים בלבד לייצור יין אולם מי שמבין קצת יותר ביין יעיד כי למעשה ניתן לייצר יין מכל פרי שנבחר. השימוש ברימונים, דובדבנים, תפוחים ופירות נוספים הינו כבר עובדה מוגמרת כאן בארץ והיין המופק מהם הוא בחזקת טעם גן עדן. יתרון נוסף שמכיל בחובו הייצור של יין מפירות שונים הוא בעובדה שניתן לבחור את הפרי שממנו מכינים את היין על פי הסגולות הבריאותיות שלו וכפי שכולנו יודעים, הרימון בתור דוגמא, משופע בסגולות שכאלה. דבר זה אף מוביל לא מעט אנשים שיש להם גינה רחבת ידיים להשתעשע ברעיון של הקמת יקב קטן ואינטימי בחצר ביתם. הנה כמה כללי יסוד למי שמעוניינים להתקדם בכך:
1.      בחירת הפרי – בחירת הפרי צריכה להיעשות בראש ובראשונה על פי ההיגיון הפנימי שלכם. בחרו פרי שאהוב עליכם וממנו תרצו להכין את היין. כמו כן חשוב שמדובר יהיה במשהו שתוכלו לגדל בחצר ביתכם בהיבט של אקלים, עונות השנה, השקעה כלכלית נדרשת, כמות הקרקע שלרשותכם. מעבר לכך, הכל כשר.
2.      הכינו את הקרקע – קחו בחשבון שאם הקרקע שלכם לא תהיה טובה ואיכותית הגידול יהיה בהתאם. לכן אם יש צורך לפנות את הקרקע מפסולת שישנה בה ניתן לעשות זאת לבד או כמובן להזמין את שירותיה של חברה המתמחה בתחום של פינוי דירה או פינוי פסולת כדי להקל מעט על התהליך.
3.      הכינו את הגידול – נקטו את כל הצעדים הדרושים על מנת להבטיח שגידול הפרי יהיה מוצלח ויניב פרי בריא ויפה על מנת שישמש בסיס איתן להכנת היין.
4.      התסיסו את הפרי. האופן שבו יש להתסיס כל פרי הוא שונה ויש להתייעץ עם מומחים לדבר בטרם תתחילו בשלב זה. יש כאן היבטים בריאותיים משמעותיים ולכן אל תיגשו לשלב זה בטרם התייעצתם עם אנשים המבינים בכך.
5.      סננו את הפרי והכניסו את הנוזל המותסס לבקבוק והיין שלכם בעיקרון מוכן. ורק שיהיה לחיים
 

Go Back  Print  Send Page