יום גיבוש בצפון - שוברי מתנה לעובדים

בימינו כל מנהל חברה או בעל עסק כבר יודע: הגורם העיקריים להורדת איכות התפוקה אצל העובדים הינו תחושות של עייפות, לחץ ועומס, הנוצרות בעקבות שעות העבודה הארוכים, הקצב האינטנסיבי, תנאיי התחרות המלחיצים והדרישות הגבוהות מצד המעסיקים. כדי לשפר את תפקודם, לחדש כוחות, לתת תמריץ  ולהעלות את  המוטיבציה של העובדים, המעסיקים מחויבים לחשוב על פתרונות ש"מחוץ לקופסה", או במילים אחרות – מחוץ למקום העבודה. אחת הדרכים היעילות ביותר להרמת הרוח של העובדים וליצירת דינאמיקה קולקטיבית מגובשת ותומכת היא יציאה מאורגנת מדי פעם ליום גיבוש, שכולו בילוי מפנק, העשיר בחוויות ופעילויות משותפות.

מבחירת קונספט מעניין ומגוון, המתאים באופן מושלם לרוח הקבוצה, דרך מציאת ספקי תוכן ושירות, ועד ליצירת תכנית לוגיסטית עם לוח זמנים מדויק -  הפקת יום גיבוש איכותי ומהנה מצריכה חשיבה מדוקדקת, השקעת זמן ואנרגיה ותכנון קפדני. כדי לבצע את המשימה בהצלחה, נדרשים בעלי תפקידים הרלוונטיים בעסק להתחשב בצרכים ורצונות האינדיבידואליים של כל עובד ועובד, וכמו כן בגודל ואפיון של כל הקבוצה. האלמנט המרכזי בהרכבת יום כיף מוצלח הוא התוכן, כגון אטרקציות, סדנאות, הפעלות או טיפולים. ואומנם, על המפיקים לתכנן במדויק גם את הלוגיסטיקה הנלווית: התקציב העומד לרשותם, תיאום הזמנים, התחבורה וההסעות, מקום האירוח והלינה (אם יש צורך), הסעדה ועוד. 

לרוב, ימי גיבוש של חברות ועסקים מתקיימים בצפון הארץ, וזאת מכוון שכאן מרוכזים שלל אתרי תיירות ופנאי אטרקטיביים במיוחד – ממסלולי טיול בשמורות הטבע ופרקים לאומיים, מרכזי מורשת, אמנות ותרבות, ועד למסעדות ומתחמי אירוח מסוגים שונים.

כיצד מתכננים יום גיבוש?

בשלב הראשון על המפיקים של האירוע לבדוק במה חפצים העובדים עצמם. העובדים (ומנהלים כאחד) יתרמו מידע רב על אטרקציות מוצלחות שחוו בעצמם או שמעו עליהם ממכרים. עבור עובדים נוספים, זאת הזדמנות חד פעמית להגשים חלום ישן. גם אתרי האינטרנט בנושא הרלוונטי או חברות המתמחות בשוברי מתנה לעסקים עשויים להעניק השראה לבחירת הפעילויות.

אם בחרתם להיעזר בחברה מקצועית העוסקת בהספקת שוברי מתנה לעובדים, האפשרויות  שלכם כמעט אינסופיות – מטיפולי ספא ייחודיים ועד לביקור ביקבי בוטיק או טיול  טרקטורונים –  כאשר הבחירה בסוג וכמות הפעילויות  תלויה באופי הקולקטיב, בהעדפות של העובדים ובמגבלות הזמן והתקציב. בין האטרקציות הפופולאריות ביותר לימי גיבוש נמנים טיולי סוסים או רכב שטח, פעילויות ספורט אתגרי, סדנאות אומנות, צילום, יוגה או בישול, הדרכות יין,  ארוחות בטבע, הרצאות ומשחקי דינאמיקה חברתית. לעיתים, ליום גיבוש יהיה נושא קונספטואלי אחיד, כדוגמת ספורט אתגרי, המקשר בין הפעילויות השונות. במקרים אחרים, האירוע מורכב ממגוון "טעימות" בתחומים שונים, כגון הרצאה "רצינית" בבוקר ומסיבה חגיגית בשעות הערב.  
בשלב הלוגיסטי צריכים המפיקים להתקשר עם נותני השירות הרלוונטיים ולתאם בין שלל הנתונים כגון התקציב המיועד, תאריכים מועדפים, ליווי, אבטחה ועוד.

שוברי מתנה ליום כיף

הדרך האולטימטיבית להרכיב את כל הפאזל היא להיעזר בחברה המספקת שוברי מתנה לעובדים. שוברים אלה מוזילים באופן ניכר את עלות האטרקציה ובנוסף מציעים אפשרות לשלב בין מגוון פעילויות, כגון  שייט קייקים ומשחק פיינטבול או טיפול ספא וארוחת ערב. חברות שוברים  מודעות היטב לקשיים הרבים בתכנון לוגיסטי של יום גיבוש, ובמיוחד כאשר מדובר במספר רב של משתתפים, ולכן לעיתים מציעות פתרונות שלמים להפקה, הכוללים בין היתר מציאת מקום אירוח, תיאום בין מועדי הפעילויות וניהול הצוות.
 

Go Back  Print  Send Page