טיפים לניקוי כתמי יין על גבי השיש במטבח

דף הבית >> מאמרים >> טיפים לניקוי כתמי יין על גבי השיש במטבח
המטבח משמש להכנת מזון, ואירוח, ועדיף גם וגם, לרוב נמצא במטבח את השיחות הפתוחות ביותר, את אישוש הקשרים הרגשיים, בין טעימה לבחישה, בין תבלין לחיוך, אנו משקיעים בטיפוח יכולת הכנת המזון שלנו, ומנסים לשפר את איכות חיינו ואיכות חיי אהובנו בטעמים חדשים ובטכניקות שהתוצר שלהן הוא תבשיל מסעיר או עוגה חלומית. בתוך כל הפתיחות ורוחב הלב ואושר הלשון והמיית הקיבה איננו לוקחים בחשבון את ההכתמות שעלולות לדבוק במשטחי העבודה של המטבח שלנו, ורק בתום הדחת הכלים, כשהמטבח שב אל מראהו הנקי והמוכן אנו מבחינים בכתמים השונים, הכתמים האלו עדות לחולשה נפוצה בסוגי שיש רבים לספוג כתמים ונוזלים שונים, פוגעים במראה המעוצב והשלם של מטבחנו, וכפי שאנו עומלים בשמחה על כישורי הבישול והאירוח שלנו כך עמלנו על עיצוב מטבח הרמוני ואסתטי.
תופעה זו נפוצה גם בעת אירוח כאשר נשפך יין אדום על רצפת השיש הסלונית, על אבני מדרך לגינה, עמודי אבן וכדומה, והפתרונות המוצעים כאן תקפים גם להם. תמיד חובתכם לפני שימוש לקרוא האם החומר המסיר מתאים לחומר המוכתם ואת  הוראות השימוש.
 
כמה אפשרויות להשבת המראה הבוהק והנקי
מקורן של הכתמים מגוון, ניתן להחתים שיש מסלק, רימונים ויין רימונים, יין אדום, קפה, תה, כמון ופפריקה, למעשה כול חומר בעל פיגמנט אז יכול להתבלט אחר כך על משטח העבודה שלנו. לכן חשוב להקפיד ולחתוך ירקות ופירות רק על קרש חיתוך ולעולם לא על השיש ישירות. הכתם כבר כאן וכדי להסירו מוטב לנסות עם מטלית הספוגה במים חמים ונוזל כלים או חומר ניקוי רב תכליתי, ואם הכתם נשאר כדאי לפנות אל חומרי הניקוי היעודים. שיש למטבח לא מגיב טוב אל חומרי ניקוי חומצתים ולכן אסור לנקות את משטחיו בחומרים אלו, גם לא אבן טבעית וגם לא שיש קיסר.
יש לבחון את הכתם,מה היקפו, עומקו בתוך השיש וכדומה, ולרכוש נוזל ניקוי יעודי כמו ''אסטוניש'' אשר נועד להסרת כתמים קשים וכתמים על שיש, או מוצרים יקרים ומקצועים יותר כמו טנקס לינדקס ואחרים, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע או המוכר בחנות. היה והכתם אינו מוסר כדאי לשקול ליטוש ידני באמצעות ספוגיות יהלום, ולאחר הסרת הכתם למרוח שכבת מגן על השיש בנקודה המשוייפת. במקרים קיצונים של כתם גדול, עקשן, הפוגע במראה המטבח, ניתן להזמין שירותי ליטוש מקצועים מאיש מקצוע מנוסה.