חשיבותו של היין בשירותי הקייטרינג החלבי
יין משדרג כל חוויה קולינארית, כולל מאכלים שונים המוגשים לנו במסגרת הקייטרינג החלבי אותו הזמנו לאותו אירוע משמח אותו החלטנו לחגוג. מאמר זה יגולל בפניכם כיצד קייטרינג חלבי משכר יהפוך את האירוע שלכם לאירוע אקסקלוסיבי משודרג המציע למוזמניו אווירה מיוחדת וחגיגה של ריחות וטעמים אותם הם יזכרו לאורך זמן.
 
ההיסטוריה המפוארת של היין
ישנן עדויות כי שתיית יין עם ארוחות הייתה נהוגה עוד בגיאורגיה לפני 8000 שנה ובאיראן לפני יותר מחמשת אלפים שנים. במצרים היין היה נהוג בעת הפולחנים, ברומא וביוון סגדו לדיוניסוס, אל היין ובישראל היין היה תמיד חלק מארוחת השבת וטקס ההבדלה. אם כך, ניתן לומר כי במשך אלפי שנים התפקיד של היין הוא תפקיד חשוב מאין כמוהו. אך מלבד ההיסטוריה המפוארת ותפקיד היין בפולחנים השונים ובטקסים הדתיים, כל אחד מאיתנו מודע לעובדה כי ליין תפקיד משמעותי בכל ארוחה רומנטית, כי הוא מוסיף לארומה ולטעם של כל תבשיל וכי כל ארוחה או אירוע המשלבים בהם יין משדרגים את האירוע ונוסכים בו יוקרתיות. נכון להיום, ערבי קייטרינג חלבי המערבים יין וגבינות, ארוחות קייטרינג של שף פרטי בליווי יינות מבציר ידוע וכן כל אירוע בו מוגשים יינות מסוגים שונים נחשב כאירוע שמשתלם להגיע אליו שכן ההנאה מובטחת.
 
קייטרינג חלבי משכר ובריא
סגולותיו של היין הם דבר ידוע בכל רחבי העולם. היין מוזכר רבות במיתולוגיה של יוון ונהגו להשתמש בו רבות כסם הרגעה וכחומר מחטא. במדינות אירופה נהוג לשתות יין לבן או אדום עם כל ארוחה וזאת בהתאם לסוגי המזונות המוצעים בה. ביין יש נוגד חמצון ורבים מאמינים כי הוא מנקה את הגוף מרעלים ומשקעים שונים. בנוסף, רבים טוענים כי שתיית יין עוזרת להעלות את הרמה של הכולסטרול הטוב בדם ובכך מונעת מצבים של מחלות לב שונות. בנוסף, ישנם רופאים אשר טוענים כי היין מפחית את הסיכון לפתח דמנציה ואלצהיימר. כל אלו הביאו את תפריט הקייטרינג החלבי המשכר. כאן מדובר על מגוון מזונות, כמו למשל פסטה איכותית ודגים המשולבים עם יינות לבנים של יקבים שונים. תפריט קייטרינג המשולב עם יינות מסוגים שונים הוא לא רק בריא אלא גם יהפוך את האירוע שלכם לאירוע מרשים בעל נופך יוקרתי.
 
יין וקייטרינג- כדאי לדעת
  • שילוב נכון- קייטרינג טבעוני איכותי ידע כיצד לשלב גם יין במאכלים השונים בצורה הרמונית וזאת על מנת להעניק למזונות השונים את אותו טעם מעודן משכר.
  • התאמה מושלמת- איכות היין חייבת להתאים לרמת האירוע ואיכות המאכלים המוגשים בו. אם למשל החלטתם על מנת גורמה, היין חייב יהיה להיות שווה באיכותו לאיכות המאכלים המוגשים.
  • בין הארוחות- תפקיד היין המוגש בין המנות השונות הוא לנקות את החך מטעמים קודמים ולהכינו למנה הבאה. לכן, חשוב לבחור בסוג היין אשר יוכל למלא תפקיד זה בצורה הטובה ביותר.
  • סוגים שונים של יינות- חשוב להתאים את סוג היין לסוג המזון המוגש. אם למשל בחרתם להגיש דגים, יין לבן יבש או חצי יבש יהיה אידיאלי. לפסטות מתאים יין אדום קל או יין לבן יבש לפסטות על בסיס רוטב עגבניות. מאכלי ירקות יוגשו עם יין אדום. קוויאר הולך עם יין שמפניה, סושי עם יין ריזלינג, סלטים שונים עם יינות לבנים חצי יבשים וכן הלאה והלאה.

Go Back  Print  Send Page