חוות יין בדרום תיירות פנים מעולם אחר...

דף הבית >> מאמרים >> חוות יין בדרום תיירות פנים מעולם אחר...
ישנן חוות יין המרוחקות מהמרכז ונמצאים דווקא מאזור הדרום החוות הן חקלאיות ומגדלות גפנים לייצור יין בחווה זו חיה משפחה אחת המייצרת את היין ופתוחה לסיור מבקרים, ישנן חמישים חוות של גידול גפנים למטרת ייצור יין, חלק מהחוות האלה פועלות באופן לא חוקי, אך ייתכן כי יקבלו אישור בקרוב היות ויש מגמה בממשלה להפריח את הנגב.

יין מרימונים
חוות מסוימות בנגב מגדלות רימונים לשם ייצור יין, ידוע כי יין העשוי מפירות הוא בריא וטעים יותר. הרימון ידוע כמלך הבריאות, ישנם התמחויות של יקבים מועטים בייצור יין רימונים, גם ריבת רימונים ורכז רימונים הידוע כעשיר בברזל , יין דובדבנים ויין תפוחים הוא חלק מהיינות המיוצרים בחוות אלה. חוות אלה אף מייצאות יין ברחבי העולם. הפירות הן פרי גאוות ישראל והם בהכשרת הבד"ץ.

כיצד מייצרים יין
היין הוא משקה חריף המיוצר מענבים, התסיסה שנוצרת מהענבים הופכת לאתניול שהוא בעצם האלכוהול, משקאות אחרים המיוצרים מתסיסת פירות שלא מיוצרים מענבים, מכונים יין שיכר, יינות אלה עשויים מפירות כמו הדרים, רימונים ועוד. ליין היה תפקיד חשוב בעת העתיקה לקיום פולחנים וחגים שונים. הענבים מהם מיוצר היין, אמורים לגדול בתנאים מיוחדים, כמו טמפרטורה קרה בחורף וטמפרטורה שהיא יותר מתונה בקיץ. האדמה בה גדלים הענבים אמורה להיות עשירה במינרלים. יצרניות היין הגדולות ביותר בעולם נמצאים במדינות: צרפת, איטליה, ספרד ארה"ב ואוסטרליה.

כיצד טועמים יין?
כל אחד נהנה מהיין שלו בדרך שלו, ישנם מרכיבים שעושים את הטעם המיוחד של היין, כמו המראה שלו, הניחוח, והחשוב ביותר זה הטעם. לא בולעים מיד את היין אלא על מנת לבחון אותו משאירים אותו בפה לזמן מה על מנת לחמם אותו ולשחרר את מגוון הטעמים בו. הסיומת בתום הטעימה או כפי שנקרא בשפה המקצועית יותר "הטעם האחורי" זהו הטעם שנשאר בפה לאחר בליעת היין, הסיומת של הטעם שנשאר בפה, יכולה להיות מתקתקה, נעימה או אפילו לא מרירה.

מאיפה קונים יין ואיך ניתן לאחסן אותו?
יין קונים ממקומות המיועדים לכך. לא כדאי לקנות בקבוק יין שעמד בשמש, היין אמור להיות במקום מוצל וקריר, אם ברצונכם לקנות יין לבן, רצוי לשים לב לצבעו, אם הוא צהוב מדי, סימן שהוא לא אוחסן כראוי. כדאי להגן על היין מכל קרינת שמש אפשרית, הבקבוק אמור לשכב הפוך כך שפקק השעם של הבקבוק ימנע חדירת חמצן שיכולה להרוס את היין.  הטמפרטורה בה אמור להיות היין היא 15 מעלות.

יקב למבקרים, סיורים מודרכים ותיירות
הרבה מקומות שמרוחקים ממרכז הארץ כמו למשל אזור הדרום, מגדלים יין ועורכים סיורים מודרכים בחוות הגידול של הענבים או הפירות, חלק מחוות אלה מחזיקות אף צימרים לאירוח, יש מבקרים ישראלים הלנים לילה אחד בצימר וממשיכים באמצעות טיסות לאילת להדרים הלאה ולהמשיך את החופשה באמצעות דילים לאילת הכוללים בתי מלון. שילוב של טיול כזה יכול להיות מוצלח ומעניין ומזכיר לנו את ההתישבויות הראשונות של האזרחים הראשונים במדינת ישראל שהיו עובדי אדמה ,  האם זה ייתכן כי ההיסטוריה חוזרת?

באתר מבוצעת כתיבת מאמרים באופן שוטף על ידי מומחי כתיבת תוכן המכירים את התחום ומעניקים לכם את כל המידע לו אתם זקוקים.