זנים של ענבים ויינות ישראליים

יין משמח את לבבם של אינספור ישראלים – ולא, ממש לא רק בערבי שישי, בחגים ובאירועים המיוחדים. מגמת הצריכה של יין בישראל נמצאת באופן כמעט מסורתי במגמת עלייה, כאשר הדרישה של לא מעט ישראלים היא לא רק ליין איכותי, אלא גם ליין כחול לבן. לפניכם סקירה של שוק היין בישראל, במטרה לענות על השאלות החשובות: מה בין יין לבין מדינת ישראל, ואילו סוגים שלו מופקים בארצנו הקטנה?

קווים לדמותו של היין בישראל

הפקת יין בישראל אינה דבר חדש כמובן, כאשר כבר בתנ''ך תואר הליך הפקת היין – למשל הכרם הראשון, שיוחס ללא אחר מאשר נח. באופן מסורתי, נחשב הגפן לאחד מבין שבעת המינים, כשלצד זה המיקום של היין בדת היהודית הוא מרכזי. רואים את זה בקידוש השבת, בהרמות הכוסית בחגים ואפילו באירועים דוגמת העדלאידע בחג הפורים, בה המטרה היא לשתות עד לבלי הכר.
השינוי המרכזי בצריכת היין בישראל חל בשנות ה-90, כאשר השוק נפתח לייבוא. אם עד לרגע זה צריכת היין הייתה מעטה ובעיקר של יינות באיכות נמוכה, צעד זה שינה את חוקי המשחק. היקבים הישראלים התפתחו ואף על פי שלא התבססו על ענבים ישראלים (כפי שנראה בהמשך), הפיקו יין משובח שהפך למזוהה במיוחד עם המדינה. כיום, שוק היין בישראל הוא שוק תוסס, תרתי משמע, ובו יצרנים גדולים וקטנים כאחד. הצריכה נמצאת במגמת עלייה, כאשר במהלך השנים החליף היין האדום את היין הלבן בראש טבלת הפופולאריות.

ומה באשר לענבים?

חשוב להדגיש שלמרות ההיסטוריה העשירה של יין ישראלי, אין כיום זן ענבים אשר נחשב ל"ישראלי" במלוא מובן המילה. אחת הסיבות לכך היא השלטון המוסלמי בישראל, אשר בתקופתו גידולי הגפן הוגבלו אך ורק לצרכי מאכל. הדבר הביא לכך שזני ענבים שבעבר ככל הנראה שימשו להפקת יין נעלמו מן הארץ. לאחר תחילת היישוב הישראלי החלו לגדל שוב זנים, עם לא מעט עליות ומורדות לאורך השנים, אך היו אלה זנים שיובאו מכל רחבי העולם ושגידולם נעשה תוך התאמה לאקלים הישראלי ולצרכי השוק בישראל. 

הזנים שהכי קרובים להיות ישראלים הם הזנים הים תיכוניים קריניאן ומוסקט אלכסנדרוני, פטיט סירה הצרפתי ועוד. לצידם, נעשה שימוש תדיר בזנים איכותיים שמקורם באזורים נרחבים בעולם, כאשר בין השמות המוכרים ניתן להצביע בגזרת היינות האדומים על קברנה פרנק, על קברנה סוביניון, על מרלו, על פטיט סירה או על קאריניין. בגזרת היינות הלבנים המופקים בישראל תמצאו יינות מוצלחים לא פחות, ביניהם שרדונה, סוביניון בלאן, שאנין בלאן, ריזלינג, גווצטרמינר וכמובן – גם יין מוסקט.
 
 

Go Back  Print  Send Page