היתרונות הבריאותיים של יין רימונים

לא בכדי מדברים עליו לא מעט לאחרונה, ולא בכדי נדמה שהוא נחטף מהמדפים במהירות רבה. יין הרימונים, העשוי כולו מרימונים (בניגוד ליינות אחרים, העשויים מענבים) מוצע בחנויות היינות ומציע, מלבד טעמו המצוין והארומה הנפלאה שלו, גם לא מעט יתרונות בריאותיים. באילו יתרונות בריאותיים מדובר? על כך, במאמר הבא.

הרבה יותר מטעם משובח

יין הרימונים, המכיל כמות רבה מאד של מיץ רימונים, הפך בשנים האחרונות לפופולארי מאד וניתן להשיגו בחנויות היינות השונות. לרימון שביין יתרונות בריאותיים רבים והוא נחשב לאחד הפירות האהובים ביותר בישראל, אם כי נדמה לעיתים שלא זכה לתהילה הראויה לו. מעבר לצבעו המרהיב של יין רימונים המגיע ישירות מהרימון עצמו, מציע הפרי יתרונות בריאותיים שונים ובעיקר מאפשר לגוף להתרפא מהר יותר ולהתמודד בצורה טובה יותר עם מחלות שונות. על פי לא מעט מחקרים שבוצעו בשנים האחרונות נמצא כי יין רימונים יכול לשפר את תפקודי הלב ותפקודם של כלי הדם (וכך גם, כמובן, מיץ הרימון עצמו). הרימון עוזר להפחית את רמות הכולסטרול הרע בדם וכן גם את רמת לחץ הדם. במקביל הוא עוזר לשפר את זרימת הדם ישירות אל הלב ויכול במקרים מסוימים גם להביא לשיפור משמעותי במחלת טרשת העורקים, שהיא זו הגורמת בדרך כלל להתקף לב. הרימון שביין עוזר להגן על הלב הוא עוזר להתמודד עם מחלות כיבה וגם מחלות כבד ומשפר עת תפקודה של מערכת העיכול.

במחקרים שונים שבוצעו ממש לאחרונה נמצא כי הרימון יכול גם לעזור להתמודד עם מחלות הסרטן השונות, לרבות מחלת סרטן השד. בכל גרעין של רימון ישנם חומרים פעילים ואוסידנטים המצליחים להביא להרס גדול מאד של תאי סרטן, מה שהופך את הרימון עצמו כפרי בעל סגולות בריאותיות חשובות במיוחד. בנוסף, בזכות הפיגמנט האדום שברימון, יכולים הניזונים ממנו ליהנות מפתרון בריאותי מצוין העוזר להתמודד עם דלקות למיניהן ובשילוב עם רכיבים אחרים שבו גם עם תופעות הגיל השונות. מעבר לכך, מציע הרימון גם מענה נפלא לאלה הסובלים מרמות נמוכות של ברזל. הרימון משמש כמעין "תרופה" טבעית לאלה הסובלים מאנמיה בזכות רמות הברזל הגבוהות שבו. אפשר לצרוך אותו על ידי שתיית יין מרימונים לצד הארוחה או כמעין קינוח מתקתק וטעים. הטעם המצוין שלו משתלב נהדר לצד כל ארוחה ומהווה תוספת מצוינת למי שרוצה להפתיע את הסועדים.

לסיכום

יין רימונים הוא פתרון נהדר לכל מי שמעוניין במשקה טעים מאד ובמקביל גם בכזה המציע לא מעט יתרונות בריאותיים. לרימון סגולות בריאות נפלאות והוא יכול לסייע לגוף להתמודד עם מחלות שונות. יין הרימונים מוצע כיום בחנויות יינות בכל רחבי הארץ ואפשר להגיש אותו בכל ארוחה, בין אם מדובר בארוחת בשרים עשירה או ארוחה חלבית קלה.
 

Go Back  Print  Send Page