היתרון שבהפקת תוצרת חקלאית מובחרת בשטחה של נחלה פרטית 

בשנים האחרונות בעקבות מהפכת הבריאות, רבים הבינו כי כיום טוב יותר ליהנות מתוצרת חקלאית בשטחה של נחלה פרטית מאשר לרכוש מזון תעשייתי בו אין פיקוח על החומרים השונים והתוצאה מזיקה לבריאות. אותה מהפכה בריאותית החלה בשטחים הפרטיים של החקלאים והגיעה גם לציבור הרחב, גרמה לשינוי בתודעה של האנשים בנוגע לאיכות המזון אותו הם בוחרים לאכול.
 
אם בעבר לא היינו מקדישים מחשבה רבה לכך אלא אולי היינו לוקחים את נושא המזון המוגש לנו כמובן מאליו, ניתן בהחלט לקבוע כי תוצרת חקלאית המופקת במסגרת נחלה פרטית נחשבת לשינוי איכותי ומרענן המצביע על מגמה לצרוך מזון בריא יותר. אותה חקלאות תעשייתית גורמת לנזק בלתי רגיל הן מבחינת משאבים הן מבחינת המצב הבריאותי שלנו. אותו מעבר לאכילת מזון איכותי הביאה לגיבוש אמירה חברתית אשר גורסת כי מזון טוב הוא מזון המגיע מהסביבה הטבעית.
 
הפקת תוצרת חקלאית בשטחה של נחלה-  מודל של חקלאות המגלה תמיכה בקהילה

כפי שהזכרנו קודם לכן, בשנים האחרונות מקובל לראות לא מעט מודלים בתחום השגת המזון. מרבית האנשים האמינו בעבר כי הדרך היחידה להשיג מזון היא לקנות מזון. כיום קיימת קהילה גדולה של אנשים המאמינים כי ניתן לצרוך מזון איכותי מאנשים אשר גידלו את המזון. אחד המודלים הפופולאריים ביותר בתקופה האחרונה הוא רכישת מזון מחקלאים בעלי נחלה פרטית אשר מכינים תוצרת משובחת ויכולים להאכיל באמצעותה לא מעט משפחות.
 
אותן משפחות מקבלות תוצרת משובחת למדי אשר משפיעה לטובה על הרגלי האכילה שלהם. בזכות אותה תוצרת, הרגלי האכילה של אותה משפחה יכולים להשתנות לטובה ואותה משפחה תלמד לרכוש מוצרים מהטבע וכך להכניס לגוף דברים בריאים יותר ולשפר את המצב הבריאותי וגם את איכות החיים.
 
לשאלה המעניינת כיצד התוצרת הפרטית של אותו חקלאי המתגורר בנחלה יכולה להגיע לאותם אנשים, התשובה היא באמצעות סל קנייה שיגיע עד הבית. אותו סל קניות שיגיע עד הבית יאפשר לאנשים ליהנות מאיכות גבוהה של ירקות הגדלים בצורה הטובה ביותר.
 
מדוע לבחור בחקלאות

אנשים בעלי נחלה פרטית יכולים לשלוט בכל מה שהם מכניסים לאותם מוצרים. אותן עגבניות לא מרוססות בכל מיני חומרים מזיקים לבריאות אלא גדלות ללא חומרי ריסוס. היתרון המרכזי הוא קבלת המוצרים בצורה הקרובה ביותר לטבע.
 
הבחירה בתוצרת המקומית של החקלאות הינה בחירה המשפיעה על איכות החיים. כפי שהזכרנו קודם לכן, כיום אנשים מעדיפים להתחבר לאדמה ולרכוש מוצרים מן החי. האפשרות לרכוש את אותם מוצרים מהחי מאפשרת לאנשים להתחבר לטפח את המקום בו הם חיים וכן לאפשר לאנשים להתחבר לאדמה. הידיעה כי אותם מוצרים הגיעו מהטבע גורמת לאנשים להרגיש   טוב יותר עם עצמם ועם כל מה שהם מכניסים לגוף שלהם, מה שמשפיע באופן ניכר על איכות החיים שלהם.
 

Go Back  Print  Send Page