הרבה אנשים שומעים על בית ספר זה או אחר לבישול, דבר אשר יוצר אצלם התלבטות באשר להיכן להירשם למסלול לימודי בישול או קורס בישול. בדרך כלל הנטייה היא לפנות אל אותו בית ספר הממוקם בקרבת אזור המגורים או זה המציע את המחיר האטרקטיבי ביותר מבין כל שאר בתי הספר לתוכנית הבישול הרצויה לאותו נרשם. מאמר זה יעסוק בדברים החשובים ביותר אותם צריך לספק כל בית ספר. המאמר הבא פורסם באדיבות מכללת בישולים המציעה מבחר קורסי בישול לקהלי יעד שונים.
 
בית ספר לבישול- מה זה אומר?
בית ספר לבישול הינו קורת גג לקורסים לבישול, סדנאות ומתכונת של לימודי בישול. כל מסלולי הלימודים בבית הספר צריכים להתאים לקהל יעד רחב, כלומר גם לחובבי בישול המעוניינים  להירשם אל קורסי בישול ברמת מתחילים ומתקדמים, גם לאנשי מקצוע בתחום המעוניינים להרחיב את הידע שלהם בסגנונות בישול מסוימים ולכן מעוניינים להירשם אל קורסים מקצועיים אלו ואחרים המועברים על ידי טובי השפים בארץ. בנוסף, בית ספר לבישול מציע גם מסלול לימודי מלא המיועד לאנשים אשר מעוניינים להפוך את התחביב למקצוע.
 
הנקודות החשובות בבית הספר
אין אחד אשר מעוניין לשלם יותר מהדרוש ואין אחד אשר מעוניין להתחיל לגמוע מרחקים ברכב על מנת ללמוד בישול, אך למרות כל זאת חשוב להבין כי צריך להתפשר בכל דבר והדברים החשובים יותר אותם יש לוודא בבית הספר הם הדברים הבאים:
  • לימודי בישול- כי המסלול אותו בית ספר לבישול מציע לכם הוא מסלול אשר ילמד אתכם את כל הקשור אל בסיס הבישול, טכניקות חיתוך, שיטות שונות של בישול וכן את כל תחומי הבישול הקשורים אל בשרים, דגים, קינוחים, בצקים ועוד. יש לקחת בחשבון כי המטרה שלכם היא לצאת מבית הספר כמקצוענים.
  • מוניטין והשמה- יש לקחת בחשבון כי המוניטין של בית הספר חשוב מאוד, שכן הוא יכול להשפיע במידה ניכרת על מציאת מקום עבודה לאחר הלימודים. בנוסף, מומלץ לברר האם יש מחלקת השמה בבית ספר אשר עוזרת לבוגר למצוא עבודה בסיום לימודיו.
  • צוות של מומחים- יש לוודא כי המרצים שלכם וכן הצוות אשר מעביר את הסדנאות הם שפים בעלי שם בישראל.
  • התמחות- יש לוודא כי בית הספר מציע תקופת התמחות מעשית במקומות בעלי מוניטין בישראל וזאת על מנת שתוכלו להרגיש מהו מטבח איכותי בפועל וכן שתהיה לכם אפשרות להמשיך במקום זה או במקום דומה במשרה מלאה.

Go Back  Print  Send Page