בישול – עולם שלם של תענוגות

בשנים האחרונות זה כבר ברור, הבישול השתלט על העולם, בכל מקום שלא נסתכל בין אם מדובר בטלוויזיה, עיתונים או סתם שיחות סלון בין חברים זהו אחד הנושאים המדוברים ביותר והמעניינים ביותר. כאשר אנו מדברים על בישול, אנו פונים בעצם לאחד הצרכים הבסיסיים ביותר של האדם – אוכל, ומשום כך גם התשוקה הכה גדולה של אנשים לכל הנושאים הקשורים.

לימודי בישול
ביחד עם העלייה הגדולה בפופולאריות צמחה תרבות מרכזית של בלוגים באינטרנט אשר כל עיסוקם הינו תמונות של מנות יצירתיות ומעוררות תיאבון, אנשים רבים אשר היו מעוניינים להשתתף בחגיגה נרשמו לבית ספר לבישול על מנת לפתח את היכולות הנלוות לבישול. ישנם קורסים רבים המציעים ללמוד סוגי מטבחים שונים מרחבי העולם בין אם מדובר בבישול צרפתי, איטלקי או אסיאתי הקורסים המדוברים ילמדו את הסטודנט לעבוד עם סוגי המזון והמכשירים השונים.

שילובו של היין בתרבות האוכל
במטבחים רבים נחשב היין הן כבסיס למזון והן כמוצר משלים למנה אשר תופס חשיבות גדולה מהארוחה, ישנם אנשים אשר לא מסוגלים לאכול סטייק ללא כוס יין לצידו. במטבח הגורמה הצרפתי השימוש ביין הינו נרחב מאוד וכמעט בכל מנה תוכלו למצוא נציגות של אחד מהיינות המשובחים אך לא רק הם, כיום התפתחה תרבות זו כך שכמעט לכל מנה תוכלו להתאים כוס יין מיוחדת משלה, מדובר ממש באומנות כאשר בהתאם למרקם המזון אותו אתה אוכל יודע המלצר להתאים לך את סוג היין המתאים.

דוגמאות להתאמת מזון ליין –
בדרך כלל מומלץ להתאים יין לבן למנות הראשונות בארוחה, בין אם מדובר בסוג של אנטיפסטי או ירקות ומאפים קלים, רמות החוזק של היין יכולים להשתנות בין מנה למנה אך הבסיס של היין הלבן נשמר. אפשרות נוספת אשר נהוגה במקומות רבים הינה שתיית יין ריזלינג כמלווה לגבינות מהסוג הרך יותר.

השפעתו של אוכל איכותי על הגוף והנפש
מחקרים רבים כבר הראו זאת כאשר אנו צורכים מזון שהוא גם בריא לנו וגם לא פחות חשוב מכך טעים לנו הגוף מחזיר לנו באותו המטבע. צריכת מזון איכותי משפיעה רבות גם בתחומים בריאותיים כמו: בריאות הלב, בריאות המוח וכלי הדם ובנוסף ולא פחות חשוב משפיעה התזונה גם על מצב הרוח! אוכל טוב מביא איתו גם הרגשה טובה. בנוסף, כיבוד לאירועים - איכותי, יכול לעשות את ההבדל בין אירוע טוב ובריא לאירוע מלחיץ ורע.
בתיאבון!
 
 

Go Back  Print  Send Page