בחירת מסעדה לפי איכות היין


אם אתם מתארים את עצמכם כחובבי יין מושבעים ומוצאים את עצמכם דורשים סוג זה או אחר של יין איכותי בכל מסעדה בה אתם מתכננים לאכול את ארוחת הבשרים או הגבינות שלכם, הגיע הזמן להבין אילו מסעדות בחיפה יכולות לשרת אתכם נאמנה.
 
מסעדות בחיפה- רשימה שאינה נגמרת
כל חיפאי מודע לעובדה כי כאשר הוא מחליט לסעוד את בטנו בארוחה דשנה במסעדה הוא חייב לקבל החלטה באשר סוג המסעדה טרם הוא יוצא מהבית. הסיבה לכך היא שקיימות מסעדות רבות מסוגים שונים הממוקמות בשכונות שונות של חיפה. אם החלטתם כי אתם מעוניינים לבחור אזור עם מסעדות המגישות ארוחות גורמה או ארוחות בשרים דשנות עם יין,  בוודאי תשמחו לשמוע כי שכונת המושבה הגרמנית בעיר התחתית של חיפה מאגדת בתי קפה ומסעדות רבות בהן תוכלו למצוא יינות איכותיים. בנוסף, גם מרכז הכרמל מאגד כמות גדולה מאוד של מסעדות צרפתיות, יפניות, איריות וסוגים נוספים שונים בהם מוגשים יין איכותי.
 
מסעדות בחיפה- יינות ישראלים
במסעדות רבות בעיר חיפה ובערים נוספות בארץ מודעים לעובדה כי היינות המקומיים מהווים יינות איכותיים ולכן מסעדות רבות מחליטות לבחור בתוצרת כחול לבן למסעדה שלהם. בשנים האחרונות מסעדות רבות מרבות לכלול בתפריט שלהם מאכלים עם פירות הרימון, רטבים המשלבים רימונים, מיץ רימונים ויין פירות אשר עשוי גם מרימונים ומיועד לבישול או לקינוח. כאן מדובר על יינות טעימים עם ערך בריאותי גבוה ומחיר משתלם.
 
מה הקשר בין מסעדה לבין איכות היין?
מסעדות אשר מחשיבות את עצמן כאיכותיות תמיד יגישו יין איכותי. בדיוק כפי שהמסעדה תגיש ללקוחותיה מאכלים העשויים מחומרי גלם משובחים ותקפיד על תפריט מעניין ושף בעל ניסיון וטאץ' קולינארי משלו, כך המסעדה תקפיד גם על איכות היין. שכן, היין הוא "הנגיעה האחרונה והמשובחת" של כל ארוחה. אין זה משנה עד כמה האוכל משובח, אם יינות אשר מתלווים לארוחה או מוגשים כקינוח אינם מתאימים לסוג המזונות המוגשים, או שאינם עומדים ברמת האיכות הנדרשת קרוב לוודאי שהלקוח לא יחזור לאותה מסעדה. נכון להיום מסעדות בשרים, דגים, צרפתיות ויפניות שמות דגש על יינות איכותיים בליווי הארוחה אותה הם מגישים ללקוחותיהם.
 
לסיכום, איכות היין נמדדת על פי קריטריונים שונים, כמו למשל חומציות, ריכוז של הגופרית הדו חמצנית בו, הריח, התרכובת ודברים נוספים, בדיוק כפי שנמדדת איכותו של מאכל. בנוסף, מסעדה תמיד תתאים את היין לסוג המזון. לדוגמה, מסעדת ישראלית או מסעדה חלבית תבחר ביין פירות רימונים. בעוד מסעדת דגים תבחר ביינות לבנים חצי יבשים. 

Go Back  Print  Send Page