בחירת יין לפי סוג הארוחה


למרות שניתן לשתות אותו כשלעצמו, על פי רוב חווים יותר הנאה משתיית היין כאשר הוא משולב עם ארוחה טובה. כאשר בוחרים נכון, בין סוגים איכותיים של יין ישראלי ובין סגנונות שונים של ארוחה, מתקבלת חוויה משופרת שמסחררת את כל החושים.

בשורות הבאות נציג כמה כללים חשובים לבחירת יין לפי סוג הארוחה. חשוב לומר שהכללים הללו הם לאו בהכרח אמת צרופה שכן יש גם עניין של טעם אישי אולם אלה הם כללים המוסכמים על ידי מרבית המבינים. להלן נראה:
  • איזה יין יתאים לארוחה קלה.
  • אילו יינות יתאימו יותר לארוחת בשרים, לצד כבד או דגים.
  • אילו יינות יתאימו לארוחה בסגנון איטלקי (פיצה, פסטה).
  • איזה יין יתאים לארוחה בסגנון אסיאתי.
  • איזה יין הולך טוב עם קינוחים ומנות מתוקות.
יין לארוחה קלה
יין יכול להיות המשקה הנכון לא רק לארוחות כבדות וכאלה שיש בהן כמה וכמה מנות. יינות הולכים נהדר גם עם ארוחה קלה, גם עם ארוחת טעימות וכמובן בשילוב עם חטיפים קלים, אפויים או מטוגנים. ככלל, ארוחה קלה משתלבת באופן אופטימלי עם יינות קלים, יינות לבנים בדרך כלל ולעיתים עם יין ישראלי אדום צעיר ולא מיושן. אנו סבורים שבחירה מצוינת תהיה להעדיף יינות לא מתוקים או חצי יבשים.

יינות לבשרים, כבדים ודגים
ארוחה בסגנון בשרי, מטבח דרום אמריקאי או כל מנה שמתוכננת סביב בשר עשוי היטב מעדיפה לצידה יין אדום. עבור בשר בקר, סטייקים, קציצות או נקניקים מאיכות מובחרת כדאי לבחור יין אדום מאיכות גבוהה, עם ארומה בהתאם. עבור בשר עוף אפשר להסתפק ביין פחות מחייב ויש שאוהבים לשלב ארוחה כזאת עם שרדונה.
דגים הולכים טוב יותר עם יין לבן, אך כדאי לשים לב לעובדה מעניינת. בשנים האחרונות ההבחנה כבר פחות חד משמעית ויש שנוהגים להגיש גם יין לבן עם מאכלי עוף. כבד מומלץ להגיש עם יין לבן כגון ריזלינג.

יינות לארוחה בסגנון איטלקי
המטבח האיטלקי חובב בעיקר יינות קלים, לבנים או אדומים. זה בעיקר עניין של טעם אך גם עניין של הטעם המודגש בארוחה. פסטה ברוטב שמנת מתאימה ליין לבן ואילו פיצה טובה עם יין אדום. המטבח הסיני, אגב, הולך טוב עם יינות בעלי ריח ניחוח חזק שתואם את התבלינים המסורתיים.

רוצים יין לקינוח
קינוח טוב להגיש עם יינות מתקתקים. אין מה לפחד מהשילוב של יין קינוח וקינוח מתוק – הם הולכים נהדר ביחד ומעצימים את החוויה.
 

Go Back  Print  Send Page