ארוחת צהריים לילדים

הורים עצמאיים, בעלי עסקים והורים שעובדים חצי משרה אמנם יכולים להכין ארוחת צהריים לילדים ולדאוג שהתפריט התזונתי שלהם יהיה מורכב מכל אבות המזון. אך מה קורה עם הורים שעובדים במשרה מלאה וילדי מפתח? פתרון יובא במאמר זה.
 
ארוחת צהריים בישראל
אחת הארוחות החשובות ביותר בישראל היא ארוחת הצהרים. כאן בניגוד למדינות אחרות, מדובר על הארוחה החמה של היום בה הילדים מקבלים את מנת החלבונים והפחמימות היומית. הבעיה מתחילה כאשר ההורים חוזרים מהעבודה רק בשעות אחר הצהרים המאוחרות והילד חוטף מכל הבא ליד. בעיה זו יכולה להוביל להשמנת יתר או מחלות כתוצאה מאוכל מעובד, מלוח ולא בריא. בכדי למנוע מצב זה מלקרות חשוב לדאוג לכל הקשור אל ארוחת צהריים לילדים.
 
חברת הסעדה לילדים
נכון להיום קיימת מודעות גבוהה מאוד בכל הקשור אל חשיבות ותפקיד ארוחות הצהרים לילדים. בחלק מבתי הספר היסודיים היה נהוג להשאיר את הילד בצהרון אשר דאג גם לארוחת צהרים, אך כאן מדובר בשירות שאינה מתאים לכל אחד ובשירות שאינו מוצע בכל מקום. לכן, הפתרון הטוב ביותר היא הזמנת ארוחות צהרים מסודרות לכל ימי החול בשבוע. כיוון שלילדים רבים יש חך ילדותי, חשוב לוודא כי מדובר על חברה שמומחית בכל הקשור אל אספקת ארוחות צהרים לילדים, צהרונים, גנים ועוד.
 
ארוחת צהריים לילדים- חובה לכלול
אם אתם מנסים להבין מהי ארוחת צהריים לילדים המוגדרת כבריאה ומכילה את כל אבות המזון חשוב שתיקחו בחשבון כי הארוחה חייבת להכיל את הדברים הבאים:
  • חלבון- כאן חשוב לוודא כי ארוחת הצהרים המוגשת לילד תמיד תכלול חלבון נקי ואיכותי. כאן הילדים יכולים לאכול חתיכת בשר, קטניות או ביצה.
  • דגנים מלאים- מומלץ שמנת הפחמימות תהיה מורכבת מדגנים מלאים, כמו למשל כוסמת, אורז מלא,פסטה מחיטה מלאה וקינואה.
  • מנת שומן- טחינה, אבוקדו, שמן זית במנה.
  • ירקות- סלט טרי, ירקות חתוכים או ירקות מאודים.
מעבר להמלצות הנ"ל, חשוב לדאוג שיהיה גיוון במנות המוגשות - שכן ישנה חשיבות לצרוך כל אחד מאבות המזון גם דרך מזונות שונים - לכל אחד יש את היתרונות הייחודיים שלו.
מידע נוסף על ארוחות צהריים לילדים היכנסו לאתר של חברת לאנץ' טיים.

Go Back  Print  Send Page