איך לעצב מטבח פרובנס?

קודם כל הוא גדול. עיצוב פרובנס מיועד לחללים גדולים ובהירים. הצבעים השולטים בעיצוב מטבח פרובנס הם בהירים ובעיקרם לבן, אפור ושמנת. לפעמים יש צורך בכתם אדום כלשהו ואז קבוצה של פלפלים אדומים תלויים תעשה את העבודה היטב. הצבעים הבהירים נותנים תחושה של סדר ושל ניקיון, שני דברים שהטבחיות בדרום צרפת אהבו מאד ושמרו עליהם היטב. מטבח פרובנס מעוצב ברוח החיים שנהגו בדרום צרפת בתקופות קודמות, בהן האנשים חיו בהתאם לטבע שסביבם ולא בהתאם להוראות המחשב.
 

מראה כפרי של מטבח בסגנון פרובנס

הצבעים של מטבח פרובנס יהיו בהירים וביניהם כאמור, אפור ולבן. יחד עם זאת גם בז' בהיר יתפוס את מקומו ואיתו ורוד פסטל או שמנת. אפשר ליצור כתמים של בורדו או ירוק, עם וילון משבצות, למשל, שמכסה את המזווה. ככלל, רהיטים כמו מזווה בהחלט מעניקים לעיצוב תחושה של כפריות. מטבח בסגנון פרובנס הוא בהיר ולכן יוצר תחושה של סדר. כמו כן, אפשר שיהיו במטבח דברים רבים ועדיין הוא יהיה רגוע כי מטבח בעיצוב פרובנס הוא כאמור, בהיר, ויש בו משטחים גדולים.

אם אתם מתלבטים היכנסו לפורטל מטבחים פרובנס amitbachim ותוכלו למצוא מידע רב על מטבחים אלו ועל העיצובים השונים.

בדים וציפויים במטבח פרובנסי

מפיות תחרה הן חלק מן העיצוב והן יזכירו את המבשלת השמנה שהסינור שלה מעומלן תמיד ואפשר לשמוע אותה מעבירה עליו את ידיה מרוב שהוא קשיח. התחרה תזכיר לנו את הכובע הלבן שלבשה המבשלת וכבר עולים בפינו הטעמים של אווז טרי ותפוחי אדמה בתנור. עוד בענין הבישולים, במטבח הפרובנסי תמצאו ארונות ולכן, מדיח הכלים שלכם, למשל, יכוסה בדלת עץ צבועה ומעוצבת בסגנון כפרי. זהו השילוב של חדש עם ישן ומודרני עם עתיק. אם תוכלו, הוסיפו ציפוי אבן לקיר הפנימי של המטבח. גם בלי קשר לעיצוב מטבח בסגנון פרובנס, זהו סגנון טבעי שמקנה תחושה של חום ושל יציבות. הדלת תהיה עשויה מעץ, כמובן ואפשר לתלות עליה אפילו עיגול מתכת להקשה. גם פח ואלומיניום ימצאו להם מקום אבל מועט, כדי לא ליצור תחושה מוזנחת. משפך מאלומיניום, למשל, שמונח ליד החלון, יתן את התחושה המתאימה. 

המאמר נכתב בשיתוף פעולה בין אתר זה לחברת "כתיבת מומחים".

Go Back  Print  Send Page