אוכל אורגני

אומנם זה נשמע כמו אוכל לציפורים, אך למעשה אוכל אורגני הוא אוכל רגיל המעובד בצורה שונה וגדל בתנאים טבעיים בלבד. לאור המחקרים הרבים שנעשו לגבי חומרי ההדברה וההשפעה שלהם על האוכל שלנו, אנשים רבים החליטו לעבור לתזונה בריאה יותר, נטולת חומרים כימיים והורמונים, באמצעות צריכה של אוכל אורגני. אורגני כשמו הוא אורגניזם, דבר חי מהטבע שמסוגל להתרבות באופן טבעי, ללא צורך בתוספות כימיות כגון חומרי הדברה למניעת מזיקים, הזרקת הורמונים להתפתחות מהירה יותר ועוד. אוכל אורגני אינו מסתכם רק בפירות ובירקות שאנחנו אוכלים, אלא בכל מה שצומח באדמה או גדל על העץ, אם בחיטה שממנה יוצרים מוצרי דגנים שונים כגון לחם, פסטה ומוצרים רבים, או אם בקטניות שאנחנו אוכלים כמו האפונה, התירס, השעועית וכן הלאה.

חומרים מזיקים לבריאות

אומנם משרד החקלאות טוען כי כמות הריסוס המזיקה לבריאות אשר מגיעה אל הצרכן היא קטנה, אך ממחקרים שונים ובדיקות מעבדה נראה כי ההצטברות של החומרים יחדיו בסך הכול בצריכה שלנו, היא אכן מסוכנת לבריאות שלנו בטווח הארוך. בנוסף לכל הצומח, גם בעלי החיים שאנחנו אוכלים יכולים לסכן אותנו, על ידי כך שהן אוכלות אוכל מרוסס ולהעביר הלאה את המחלות שנוצרות כתוצאה מכך. כמו כן, גם ביצים יכולות להיות אורגניות, במידה והתרנגולת תהיה עצמה אורגנית, בחווה עם מרחב פתוח, תנאי מחייה נוחים, אי שימוש בהורמונים או בחומרים כימיים אחרים. תרנגולות מאושרות הן תרנגולות בריאות, לכן חשוב מאוד להעניק תנאים נוחים לבעלי החיים, מבחינה פיזית ונפשית.

לא רק למעמד הגבוה

בעבר, אוכל אורגני היה נהוג לראות כמחייה יקרה, אוכל ששמור למעמד הגבוה מבנינו. אך כיום, כאשר הביקוש גדל ויותר אנשים מעוניינים לעבור לתזונה אורגנית, ללא קשר למעמד החברתי או הכלכלי שלהם, ההיצע גדל בהתאם והמחירים יורדים כתוצאה מהתחרות בשוק האורגני. בכדי לרכוש אוכל אורגני עם אחריות מלאה, כדאי לעשות קנייה ישירות מהחקלאי עצמו. ישנם חקלאים שמפרסמים את המוצרים האורגניים השונים דרך אתר אינטרנט, ממנו ניתן להזמין את הכמות הדרושה של המצרכים. אפשר לרכוש בנוסף אל ירקות ופירות אורגניים, גם מוצרי מכלת, דגנים מלאים, קטניות ועוד. 
 

Go Back  Print  Send Page