טעימות יין

דף הבית >> מאמרים >> טעימות יין
וודאי מצאתם את עצמכם לא אחת יושבים במסעדת גורמה מתלבטים כיצד להשיב למלצרית כאשר היא מוזגת לכם באלגנטיות טעימה מן הבקבוק של יין שאותו הזמנתם. וודאי ראיתם בסרטים או בכל מקום אחר כיצד יש לסובב את כוס היין לפני הלגימה, להריחו ובחלק מהמקרים גם לירוק אותו לאחר טעימתו. אך האם באמת הבנתם מדוע יש לבצע את כל השלבים הללו?

כמה הסברים על אופן טעימות של יין במאמר שלפניכם.

נכון שלעתים כל טקסי הטעימות נראים יומרניים ולא ממש ברורים עד  שהביאו את מרבית האנשים למצב של ייאוש שמנע מהם להיות חובבי יינות מושבעים. נכון גם שמדובר בנושא כל כך רחב שהידע בו הוא עצום וישנם אפילו קורסים שונים שמציעות מכללות שונות בארץ, מכללות בנתניה, ברמת גן, בצפון הארץ, ללימודי יינות ויקבים. אף על פי כן ניתן כיום לגשת לנושא המורכב הזה ללא פחד והסתייגות שמא חלילה תפרו את הכללים.

שלבים בטעימה- מראה צבע צלילות וניחוח

בחרו כוס מתאימה למזיגה ולאחר מכן מיזגו את הנוזל שבבקבוק תוך כדי הרמה של הכוס בזוית של 45 מעלות. עכשיו עליכם לשים לב לפרטים הבאים, ראשית בחנו את מראה פני הנוזל, האם הוא עמום או נוצץ, בעל כתמים או טהור לחלוטין. שנית שימו לב לצבע הנוזל אשר מצביע אל האופי והאישיות שלו. הצבע עצמו משתנה בהתאם לגיל ולסוג של כל יין. חשוב לבדוק את צבע הנוזל לאורך שפתו, ואם מדובר ביינות לבנים יש לראות האם צבעם חיוור בעל גוון כסוף, ירקרק או צהבהב?

כאשר מדובר ביינות אדומים צבע ארגמן, אדמדם יעיד על כך שמדובר ביינות צעירים, יינות ישנים יתאפיינו בצבע שני המזכיר עין לבנה שרופה. יינות רוזה חייבים להיות בעלי צבע ורוד נטולי גוון צהבהב. פרמטר נוסף לבדיקה של יינות הוא צלילות. בחנו את רמת הצלילות של היינות לאחר המזיגה , האם מדובר בנוזל עכור מעורפל או אטום?

לבסוף יש להריח את ניחוח הנוזל תוך כדי הנחת האף על שפת הכוס ושאיפת האוויר פנימה. ברוב המקרים הניחוח יזכיר ריח של פירות טרופיים בשלים, תבלינים או פרחים. לאחר מכן סובבו את היין בכוס מספר סיבובים על מנת לשחרר אלמנטים בעלי ניחוחות נוספים הריחו בשנית.