אדמת ארץ ישראל היא אדמה טובה ואיכותית לגידול חקלאי, ממטעי תפוחים, רימונים ותמרים ועד לגידול כרמי גפנים. כל אזור בארץ ניתן להתאים את הגידול לאדמה עליה אנחנו מגדלים את הפרי. גם תנאי מזג האוויר משפיעים על הגידולים ואנחנו בהחלט התברכנו בארצנו הקטנה במזג אוויר טוב. היכן תוכלו למצוא יקבים בארץ ואיזה יקב בוטיק בצפון מומלץ לבקר?

בשנים האחרונות ישנה עליה חדה בצריכת היין בארץ, אנשים מתחילים לגלות יותר ויותר התעניינות בעולם היין, נרשמים לסדנאות להעשרת הידע שלהם בתחום ורוצים להכיר יותר ויותר יקבים כדי לחוות את הטעמים ולהרחיב את הידע. מסיורי יקבים מוכרים וגדולים, טעימת יינות ביקב בוטיק בצפון ועד ביקור בכרמים וסדנאות יין. 

היכן מתרכזים היקבים בישראל? 

היקבים בארץ פזורים לכל אורכה, מיקבים באזור הדרום, ממש מאילת, דרך ירושלים והסביבה ועד הגליל והגולן. חלק מהיקבים ממוקמים בצמוד לכרם ממנו הם מפיקים את יינות היקב וחלקם מקבלים את הגפנים מכרמים מרוחקים יותר, מה שמקשה על התהליך ליצירת היין. 

אילו סוגי יין מיצרים בארץ? 

בגלל שבארצנו ניתן לגדל סוגים רבים ושונים, ניתן למצוא בחביות היין יינות כמו: קברנה סוביניון, שיראז, סוביניון בלאן, ברברה, שנין בלאן, קברנה פרנק, פטיט ורדו, גוורצטרמינר ועוד אחרים. עקב תנאי מזג האוויר והאדמה הטובה בארץ אנחנו יכולים ליהנות מיינות מגוונים ושונים ולמצוא את המתאים ביותר לנו בכל יקב בוטיק בצפון, במרכז וגם בדרום. 

למה מומלץ לערוך סיורי יקבים?

כל חובב יין יענה בחיוב להצעה לביקור ביקב, בין אם הוא שנים בתחום ובין אם הוא חדש בתחום וזאת משום שכל שנה בעלי היקבים מוציאים יינות חדשים מבציר חדש, לאותו היקב ישנן סדרות יין שונות ולפעמים גם סדרות יין חדשות וכדי להכיר את כל המשתנה בעולם היין יש לבקר ולטעום מהיינות. ישנם יקבים הפותחים את דלתם אחת לתקופה ומציעים טעימות חופשיות, בו אתם יכולים ליהנות מטעימת יין של יינות מסדרות שונות או מסוגים שונים ולאחר הטעימה אתם מוזמנים להתחדש ביין שאהבתם ולקחת אותו לביתכם או לערב רומנטי בצימר בו אתם לנים. 

למה ישנה נהירה ליקבי בוטיק? 

את היקבים המסחריים והגדולים כולם מכירים, ביקבי בוטיק אתם זוכים לחוויה מרעננת ועשירה, סיפור היקב, תהליכי ייצור היין, האהבה לעולם היין שניתן להבחין לאורך כל תהליך ייצור היין מהטיפול בכרמים ועד לתהליך יישון היין בחביות. ביקב בוטיק בצפון למשל תוכלו לקבל חוויה כוללת של טעמים, ארומות ובשילוב נופי כרמים מסביב.

 

Go Back  Print  Send Page