חדרי קירור תעשייתי ברשתות המזון

רשתות המזון המודרניות הן סופרמרקטים גדולים המכילים מאות פריטים ולעתים אלפי יחידות מכל פריט. רבים מהפריטים הנמכרים בסופרמרקט חייבים קירור על מנת לשמור עליהם ולכן לרשתות המזון יש צורך במערכות קירור תעשייתיות מתקדמות. מערכות הקירור של רשתות המזון צריכות לשים דגש על כמה פרמטרים חשובים:  גודל ומקום, יעילות אנרגטית, סדר וגישה נוחה וכמובן שירות ותמיכה טכנית. מסיבה זו רשתות המזון עושות שימוש בחדרי קירור המתבססים על מערכות קירור מתקדמות.

המאפיינים של מערכות קירור תעשייתיות ברשתות המזון

גודל ומקום - רשתות המזון מתעסקות עם כמויות גדולות של סחורה; סחורה אדר היא בעצם פריטי מזון הצרכים קירור. מסיבה זו יש צורך בפתרון בקנה מידה גדול המאפשר להכניס בתוכו את כל מוצרי המזון. אין שום מקרר שיכול לבצע את הפעולה, חדרי קירור הם הפתרון הטוב ביותר שאליו נכנסים כל מוצרי המזון.
 
יעילות אנרגטית - רשתות המזון, כמו כל עסק אחר פועלות תחת מניעים כלכליים. קירור המזון הוא פעולה הדורשת הרבה אנרגיה וכידוע אנרגיה היא דבר יקר. הוצאות הקירור הן חלק מעלויות המזון ולכן רשתות המזון מחפשות מערכות קירור יעילות מבחינה אנרגטית. אם מערכות הקירור אינו יעילות הן פשוט מעלות את הוצאות הקירור של העסק ופוגעות ברווחיות שלו. חדרי קירור תעשייתי מודרניים הם חדרי קירור העושים שימוש בבידוד איכותי לצד מערכות יעילות מבחינה אנרגטית המאפשרת להוזיל את הוצאות הקירור של העסק.
 
סדר וגישה נוחה - חשוב להבין שחדרי קירור הם הרבה יותר ממקום לשמור על מוצרי המזון בטמפרטורה נמוכה או הקפאה, אלו הם ממש מחסנים. כאשר מדובר ברשתות מזון יש להם כמויות גדולות של סחורה אשר חייבת להיות מסודרת ומאורגנת; צוות העובדים על הזמן מקבל סחורות חדשות ומאחסן אותם בחדרי הקירור ובמקביל מוציא סחורות אל המדפים ואל  מקררי התצוגה מהם הלקוחות מלקטים מוצרים. על מנת שהמערכת תעבוד ביעילות יש צורך בחדרי קירור גדולים ומרווחים המאפשרים לאנשים להיכנס פנימה, עבוד עם מלגזות ועגלות ולסדר הכל במדפים או כל סידור המאפשר לגשת לסחורה ולנהל את המלאי בצורה מסודרת.
 
שירות ותמיכה טכנית - מערכות קירור נמצאות בליבת הפעילות של רשתות המזון ולא ניתן לעבוד בלעדיהן. המשמעות של זה היא שמערכות הקירור חייבות לתפקד 24/7 ובמשך כל ימות השנה. במידה וישנה תקלה במערכת קירור היא חייבת טיפול מידי אחרת סחורות בשווי עשרות אלפי דולרים ואפילו הרבה יותר פשוט ילכו  יתקלקלו וילכו לפח. רשתות המזון אינן יכולות להרשות לעצמן מצבים כאלו ולכן חייבים מערכות קירור והקפאה אמינות עם שירות טכני הפותר כל בעיה במהירות שיא ללא דחיות.
 
 

Go Back  Print  Send Page