איך לבחור סכיני מטבח למטבחי שף

חשוב לקחת בחשבון שיש הבדלים רבים בין מטבחים ביתיים לבין מטבחי שף. במטבחים ביתיים בדרך כלל אדם אחד מבשל עבור כמות מוגבלת של אנשים כמות מסוימת וידועה של מנות. במטבח שף, השף הוא המנהל האחראי על יצירת המתכונים התפריטים והוא האחראי על הכשרת צוות המטבח ופיקוח על כל דבר שמתרחש במטבח שלו. במאמר זה נסביר כיצד לבחור סכיני מטבח למטבחו של השף. קריאה נעימה.

 

סכיני שף למטבחי שף

מטרתו של השף היא לבחור את אום סכיני שף איכותיים אשר מתאימים לו תוך בחינת הפרמטרים החשובים הבאים:

גובה ידית – חשוב שהאצבעות האוחזות בסכין לא יתנגשו כל הזמן בחוסר נוחות בקרש החיתוך ולכן חשוב מאוד שהשף יבחר באותה סכין בה גובה הידית תואם את גודל היד וההרגלים של אותו שף.

יציבות – בחירתן של סכיני מטבח כבדות מעט יקטינו את הסיכון שמא הסכין תחליק מידיו של השף בעת ביצוע פעולת החיתוך. למרות זאת חשוב לוודא שלא שהסכין אינה מגבילה את השף משום משקלה.

חומר הידיות – חשוב לשים לב גם לחומרים מהם עשויות הידיות של אותן סכיני מטבח. קחו בחשבון שידיות העשויות מעץ עלולות להתנפח בעת מגע עם מים או לחות גבוהה (מצבים אשר קיימים במטבחים רבים). ידיות מחומרים פלסטיים  מעולים מפני מצב של ספיחת נוזלים והתפתחותם של חיידקים. דבר זה תקף גם לגבי סכיני מטבח מחומר נירוסטה.

כמות – בעבר, שפים נהגו לקנות כמויות לא קטנות של סכיני מטבח והיום הנטייה הטבעית שלהם היא לקנות סכין שף אחת שמתאימה לכל אותן פעולות אותן הם מתכננים לבצע במטבח. אך כל שף והנטייה הטבעית שלו. אם אתם מחליטים לקנות סכין אחת חשוב שתבחרו סכין עם להב באורך המתאים לכם, כאשר ההמלצה היא על סכין עם להב של כעשרים סנטימטרים. אם אתם מחליטים לבחור מספר סכינים תוכלו להחליט על כל סכין ואורך הלהב המתאים לכל משימה.

חומר הלהב – החומר המועדף ממנו עשוי הלהב של סכיני מטבח מסוג סכיני שף הוא בדרך כלל פלדה דחוסה, שכן חומר זה אינו מחייב תדירות גבוהה של השחזת הסכין וכך ניתן להשתמש בסכין לאורך זמן. כמו כן, רוב השפים מעדיפים סכין מחושלת וזאת משום שהיא עמידה וחזקה יותר מסכינים שאינם מחושלות.

הדבר האחרון שישפיע על בחירת סכיני מטבח מסוימים על אחרים הוא התחושה של הסכין בכף היד של השף ובעת שימוש בה. תחושת הנוחות היא פרמטר חשוב ביותר. בהצלחה!


Go Back  Print  Send Page